Horoskopy

Znamení, která se dožívají nejvyššího věku: jste mezi těmito 3?

Znamení, která se dožívají nejvyššího věku: jste mezi těmito 3?

Snaha o dlouhověkost zajímá lidstvo již po staletí. V dlouhověkosti hraje významnou roli především genetika, životní styl a faktory životního prostředí – ovšem rozhlédnout se lze i po světě astrologie. Podle ní totiž existují hned 3 znamení, která se dožívají nejvyššího věku. A proč tomu tak je?

Znamení, která se dožívají nejvyššího věku

  • Blíženci
  • Váhy
  • Rak

Blíženci (22. května – 21. června)

Blíženci jsou známí svou sportovní zdatností a oddaností zdravému životnímu stylu. Svědomitě dodržují denní režim, který zahrnuje stravu bohatou na ovoce, zeleninu, drůbež a ryby, což má na jejich dlouhověkosti rozhodně ten největší podíl. Jejich oddanost doplňkům stravy je neochvějná a rádi také pravidelně cvičí a dávají si přitom do těla. Vyhledávají také partnery, kteří sdílejí jejich nadšení pro sport a vyznávají rovněž zdravý životní styl. Navzájem se proto ve svém úsilí podporují.

Váhy (23. září – 23. října)

Váhy disponují neuvěřitelným metabolismem, který jim umožňuje konzumovat různé potraviny i pozdě v noci bez jakýchkoliv nežádoucích účinků. Přestože si dopřávají různé zákusky nebo pochutiny, udržují si štíhlou postavu s dobře vypracovaným tělem. Příroda je také obdařila pružnými, krásnými a zdravými těly, což jim obvykle vydrží do poměrně pozdního věku. Nejenom tedy, že se dožívají opravdu pozoruhodného věku – ale ještě se i na sklonku života zvládají udržovat ve formě.

Rak (22. června – 22. července)

Raci obvykle kladou mimořádný důraz na hygienu. Jsou až neuvěřitelně puntičkářští a dbají na to, aby jejich domovy byly bez poskvrnky a prakticky sterilní. Zdá se však, že i jejich tělo zůstává nedotčené, protože se úzkostlivě vyhýbají setkání s choroboplodnými zárodky – a právě tato železná imunita je klíčem k jejich dlouhému životu. Jejich přísné hygienické normy však někdy vědou k tomu, že se vyhýbají „špinavým“ aktivitám, jako je například kempování, plavání na přírodních koupalištích nebo používání venkovních sprch apod. Leckdy dokonce kontrolují hotelové pokoje pomocí UV světel a neváhají žádat o jejich důkladnější dezinfekci.