CelebrityHoroskopy

Znamení českých prezidentů: kteří 2 mají společný horoskop?

Znamení českých prezidentů: kteří 2 mají společný horoskop?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká jsou znamení českých prezidentů? Stejně jako my „obyčejní lidé“ se i tito velikáni narodili v určitém znamení zvěrokruhu a my vám je tímto článkem představíme. Jako bonus jsme si pro vás navíc připravili i čínský horoskop. Který podle Vás na naše prezidenty sedí lépe?

Václav Havel

Václav Havel se narodil 5. října 1936, a proto jsou jeho znamením Váhy. Pro Váhy je typické, že k sobě dokáží přitáhnout zajímavé osobnosti, jimiž se potom obklopují. Jsou obecně považovány za pozitivní, otevřené a přátelské. Jejich živlem je vzduch.

Ačkoli byste toto znamení možná přiřkli jinému z prezidentů, které Česká republika doposud měla, tak je to oblíbený Václav Havel, který se podle čínského horoskopu narodil ve znamení Krysy. Nenechte se ale zmást. Podle východního kalendáře je totiž Krysa vtipná, inteligentní, a dokonce až okouzlující stvoření.

Václav Klaus

Václav Klaus se narodil 19. června 1941, a proto jsou jeho znamením Blíženci. I Blíženci jsou podle horoskopu otevření, bývají idealisticky založení a jejich život bývá nabitý aktivitou. Živlem blíženců je vítr. Podle čínského kalendáře se Václav Klaus narodil ve znamení Hada. Lidé, kteří věří východní mytologii, spojují hada s lstivostí a dokonalou schopností využívat příležitosti.

Miloš Zeman

Miloš Zeman se narodil 28. září 1944, a proto jsou jeho znamením Váhy. Stejně jako náš první český prezident by tedy podle horoskopu měl být i Miloš Zeman otevřený, přátelský a pozitivní. Podle čínského kalendáře se narodil ve znamení Opice. Ta je podle tamní mytologie hbitá, bystrá a obratná. Navíc podle potřeby dokáže mistrovsky obcházet pravidla.

Petr Pavel

Petr Pavel se narodil 1. listopadu 1961, a proto je jeho znamením Štír. Štír bývá pokládán za introvertní znamení, jehož živlem je voda. Náš současný prezident Petr Pavel je dle čínského kalendáře narozen ve znamení Buvola. Buvoli mají podle východní mytologie pevný charakter. Proto jsou schopní čelit i velmi těžkým situacím. Jsou velmi opatrní, spolehliví a neúnavní dříči.

Taková jsou tedy znamení českých prezidentů. Myslíte si, že na jejich osobnosti horoskopy sedí?