Další

Ženská jména, která přitahují štěstí: znáte někoho s těmito jmény?

Ženská jména, která přitahují štěstí: znáte někoho s těmito jmény?

Víte, že můžete ovlivnit štěstí svého dítěte už jen výběrem jeho křestního jména? Vyberte svým holčičkám ženská jména, která přitahují štěstí, a jděte jejich spokojenému životu naproti. Pro každé ze dvanácti znamení zvěrokruhu jsme vybrali jedno s dobrou pověstí a je jen na vás, zda se rozhodnete právě pro něj.

Ženská jména, která přitahují štěstí

Znamení zvěrokruhuDatum narozeníŽenská jména
Beran21. března – 20. dubnaLenka
Býk21. dubna – 21. květnaMonika
Blíženci22. května – 21. červnaJana
Rak22. června – 22. červenceAdéla
Lev23. července – 22. srpnaNatálie
Panna23. srpna – 22. záříIsabela
Váhy23. září – 23. říjnaJohana
Štír24. října – 22. listopaduPetra
Střelec23. listopadu – 21. prosinceSára
Kozoroh22. prosince – 20. lednaMarkéta
Vodnář21. ledna – 20. únoraMagdaléna
Ryby21. února – 20. březnaIvana

Ivana, Lenka, Monika

Pokud se vaše holčička narodí na jaře, zvolte jedno z těchto jmen. Jméno Ivana má slovanský původ a svátek slaví 4. dubna. Jméno Lenka nemá dostatečně jasný původ a pravděpodobně se odvozuje od Heleny. Vztahuje se ke světlu a slaví 21. února. Monika pochází z Řecka, a přestože znamení osamělá, jde o 44. nejčastější ženské jméno v Česku.

Jana, Adéla, Natálie

Jana se umístila dokonce na čtvrté příčce. Svátek slaví 24. května a v Česku žije téměř 270 tisíc nositelek tohoto jména. Adéla pochází z germánštiny a znamená ušlechtilá či vznešená. V kalendáři ji najdete 2. září. Natálie patří v současné době mezi velmi trendy jména. Věkový průměr v ČR totiž činí pouhých dvanáct let.

Isabela, Johana, Petra

To platí i v zde. Všem Isabelám je v průměru jen patnáct let. Svoje jmeniny mají 11. dubna. Johana souvisí se jménem Jana. Má hebrejský původ a svátek 21. srpna. Petry jsou pevné jako skály. Alespoň tak hovoří původ tohoto jména, které je v kalendáři zapsáno k datu 17. srpna.

Sára, Markéta, Magdaléna

Také Sára má hebrejský význam. Svůj svátek slaví 9. října a v Česku žije jen 13 tisíc nositelek tohoto jména. Jejich věkový průměr činí dvanáct let. 13. července slaví Markéty. Jde o jméno řeckého původu a lze jej přeložit jako perla. Magdalen žije u nás jen necelých 11 tisíc a jde proto o méně obvyklé jméno. Pokud chcete něco českého, ale neokoukaného, je právě pro vás. Zejména pokud se vaše holčička narodí ve znamení Vodnáře.