KrásaKrása a móda

Profesionální kosmetička prozradila, jaké jsou nejlepší odstíny rtěnky: TOP 5 tajemství

Profesionální kosmetička prozradila, jaké jsou nejlepší odstíny rtěnky: TOP 5 tajemství

Každá žena jistě ví, že volba té správné rtěnky může učinit hotové zázraky pro celkový vzhled a sebevědomí. Ale jak si vybrat ten nejlepší odstín rtěnky pro svůj typ pleti? To je otázka, na kterou se mnoho žen ptá. Naštěstí nám profesionální kosmetička prozradila několik tajemství a doporučení k výběru nejlepšího odstínu rtěnky.

Nejlepší rtěnky pro světlou pleť

Pokud máte světlou pleť, může být obtížné najít správný odstín, který nebude působit příliš výrazně a kontrastně. Pro světlou pleť jsou proto vhodné růžové, meruňkové a světlé odstíny rtěnky. Budou skvělou volbou pro osvěžení a dodání jemného zářivého tónu vaší pleti tyto odstíny rtěnky i pro vás?

Nejlepší rtěnky pro středně tmavou pleť

V případě středně tmavého odstínu pleti si můžete dovolit experimentovat s širokým barevným spektrem odstínů rtěnek. Budou pro vás vhodné švestkové a teplé hnědé odstíny rtěnek, které dodají vašemu celkovému vzhledu opravdovou eleganci a krásu.

Nejlepší rtěnky pro tmavou pleť

Tmavší pleti obvykle sluší velmi syté a výrazné barvy. Zkuste proto odstín rtěnky, jako je vínová, tmavě hnědá nebo temně červená – tyto barvy totiž dokáží nejen podtrhnout vaši krásu, ale dodat vám také sebevědomí.

Denní líčení

Naučte se přizpůsobovat také příležitostem, na které se líčíte. Pro denní nošení můžete zvolit jemné neutrální odstíny a matné rtěnky, které jsou skvělé pro elegantní a zralý vzhled. Co třeba oblíbený odstín nude?

Večerní líčení

Večer se můžete odvázat a propustit trochu uzdu své fantazii. Ať už zvolíte sexy kočičí linky na oční víčka nebo výrazné konturování lícních kostí, doplňte své večerní líčení výraznějšími a dramatickými odstíny rtěnek. Nebojte se použít na večerní akci také lesklé rtěnky, které dodají vašim rtům objem a zářivost, zatímco matné rtěnky si ponecháte spíše na běžné denní nošení.