Horoskopy

Zádumčivá znamení: 3, která působí optimisticky jen málokdy

Zádumčivá znamení: 3, která působí optimisticky jen málokdy

V astrologii má uspořádání nebeských těles během narození zvláštní význam. A ukazuje se, že mezi dvanácti znameními zvěrokruhu se někteří jedinci vyznačují obzvláště zádumčivou a melancholickou povahou.

3 zádumčivá znamení zvěrokruhu

  • Váhy
  • Rak
  • Ryby

Váhy (23. září – 23. října)

Pro Váhy může být zádumčivý přístup tou nejlepší strategií zejména ve chvíli, kdy mají pocit, že život nejde podle jejich představ a cítí se vyvedeny z rovnováhy. Když se snaží ve svém životě dosáhnout vyrovnanosti a spravedlnosti, mohou se stát nepříjemnými, mrzutými, hádavými, kousavými a nemluvnými. V těchto chvílích si raději udržujte odstup; mohli byste se totiž snadno stát hlavním hromosvodem jejich frustrace.

Často si dávají na čas, aby zvážily nejlepší způsob, jak situaci vyřešit. Jejich sklon k přemýšlení však někdy může vést k delším obdobím zádumčivosti, ve kterých mimo jiné přemítají i o svých minulých rozhodnutích a jejich dopadu na jejich život.

Rak (22. června – 22. července)

Jedinci narození ve znamení Raka jsou známí svou melancholickou a zádumčivou povahou. Zdá se, že jednoduše nedokážou být skutečně šťastní, protože jejich mysl neustále zaměstnávají negativní myšlenky a vzpomínky na minulé zážitky. Mohou snadno zabřednout do nostalgie a zabývat se stále dokola minulými křivdami, což jim může ztěžovat hledání štěstí v přítomnosti. Pokud je tedy přistihnete v zádumčivé náladě, našlapujte opravu opatrně.

Ryby (19. února – 20. března)

I Ryby patří mezi zádumčivá znamení. Jsou známé svými nepředvídatelnými výkyvy nálad a jejich citlivost a zranitelnost je činí náchylnými k záchvatům zádumčivosti. Jde však také o vysoce citlivé a empatické osoby. Hluboce cítí a prožívají bolest druhých a mají tendenci nést na svých bedrech tíhu celého světa. Tato citlivost je sice darem, ale může také vést k melancholickým stavům, protože si utrpení, s nímž se setkávají, značně internalizují.