KrásaKrása a móda

Vymačkávání černých teček není řešení: 5 tipů jak se jich zbavit

Vymačkávání černých teček není řešení: 5 tipů jak se jich zbavit

Nepěkné černé tečky nejčastěji trápí majitele smíšené až mastné pleti. Bojovat s nimi není vždy úplně jednoduché. Mnoho lidí si myslí, že vymačkávání černých teček je ten nejlepší způsob, jak s nimi tzv. zatočit. My ale známe daleko lepší metody, jak se jich zbavit.

Vymačkávání černých teček není dobrý nápad

Mačkáte si černé tečky na obličeji? Nedělejte to. Zbytečně se jen mučíte. Známe lepší fígle, jak se zbavit černých teček, které na obličeji nevypadají ani trochu hezky.

  • Pravidelně čistěte pleť
  • Používejte čisticí náplasti
  • Peeling obličeje
  • Zkuste domácí slupovací masku
  • Jílová maska na obličej

Pravidelně čistěte pleť

Samozřejmostí pro každou ženu by mělo být každodenní čištění pleti. Prevence je totiž v tomto případě základ – a polovina úspěchu. Čištěním pleti po ránu odstraníte přebytečný kožní maz a také bakterie, večer se pak s jeho pomocí zbavíte zbytků make-upu a dalších nečistot.

Používejte čisticí náplasti

Vymačkávání černých teček je bolestivé. Přitom existují speciální čisticí náplasti, které se nalepují na nos, nechají se chvíli působit a poté se strhnou. Tyto náplasti fungují tak, že se těsně nalepí k pokožce a poté, při odlupování, s sebou vezmou i nehezké černé tečky.

Peeling obličeje

Provádíte peeling obličeje? Mnoho žen ne a to je chyba. Na pokožce neustále vznikají nové kožní buňky a ty staré odumírají. Je to naprosto normální proces. Důležité je, abyste s pomocí peelingu tyto odumřelé buňky odstranili, protože jinak ucpou póry a zadělají na problémy.

Zkuste domácí slupovací masku

Nechcete utrácet za slupovací náplasti na obličej? Pak si vyrobte domácí masku, která funguje totožně. Oddělte žloutek od bílků. Připravte si papírové kapesníky nebo papírové kuchyňské utěrky. Potřete obličej bílkem a přilepte na natřené místo kapesník/utěrku. Nechte zaschnout a poté sloupněte.

Jílová maska na obličej

Věděli jste, že pleťové masky s obsahem jílu čistí póry a jsou daleko šetrnější než výše zmiňovaní náplasti na černé tečky? Jílovou pleťovou masku byste měli používat alespoň jednou do týdne.