Vlasy

Účesy z mikáda: 5 střihů, s nimiž budete vypadat šik

Účesy z mikáda: 5 střihů, s nimiž budete vypadat šik

Mikádo je střih, který si oblíbily ženy již po první světové válce, kdy se pustily do zkracování vlasů. Na to, jak jednoduchý sestřih to je, tak je poměrně dost variabilní. Lze vytvořit nejrůznější účesy z mikáda a vypadat pokaždé jinak. Co vám doporučíme?

Není divu, že mikádo patří mezi nejoblíbenější účesy. Můžete si ho totiž nechat ostříhat z vlasů:

  • krátkých
  • polodlouhých vlasů
  • dlouhých

A to hladkých či vlnitých. Pak už jen záleží na vaší šikovnosti a zručnosti, díky nimž lze vlasy různě tvarovat. Dobře bude vypadat hladké mikádo pážecího typu stejně jako krásné vlny získané pomocí kulmy nebo žehličky.

Rozcuchané mikádo

Díky stylingu lze vlasy ostříhané do mikáda vytvarovat do rozcuchaného účesu typu vrabčí hnízdo. Můžete vyzkoušet efekt mokrých vlasů nebo extra lesklý styling, jestliže půjdete večer do společnosti se bavit nebo na diskotéku.

Mikádo z dlouhých vlasů

I dlouhé vlasy můžete ostříhat do základního mikáda. Výhodou je, že lze volit mezi ofinou, patkou nebo stejně dlouhých vlasů. Vlasy nechejte hladké nebo je jemně navlňte pomocí žehličky na vlasy, kulmy, případně natáček.

Asymetrické mikádo

Zajímavě, trochu rebelsky vypadá asymetrické mikádo, u něhož bývá každá strana hlavy sestříhaná do jiné délky. Tento účes dodává vlasům na objemu a síle a hodí se pro každou ženu, která chce něčím vyniknout z davu.

Mikádo pro jemné vlasy

Pro ženy s jemnými vlasy se hodí postupně sestříhané mikádo, které po navlnění a správném vyfoukání fénem bude působit větším objemem. Pracnější styling se rozhodně vyplatí, protože díky němu žena získá zajímavý vzhled.

Mikádo do podkovy

Určitě si vzpomínáte na britský televizní kriminální seriál Dempsey a Makepeasová, ve kterém představitelka ústřední role nosila na hlavě právě mikádo do podkovy. To představuje ostříhání vlasů tak, že vzadu jsou kratší, zatímco směrem dopředu se jejich délka zvětšuje. Když pomocí stylingu docílíte rozcuchaný vzhled, budete vypadat moderně i v dnešní době.