KrásaKrása a móda

Vyhlašujeme nejlepší střihy s ofinou pro rok 2024!

Vyhlašujeme nejlepší střihy s ofinou pro rok 2024!

Účesy s ofinou se vyznačují velmi zajímavou variabilností, která umožňuje je přizpůsobit různým tvarům obličeje tak, aby zvýrazňovaly jeho přednosti a současně odváděly pozornost od nedostatků. Nejčastěji se v tomto případě pracuje s délkou a tvarem ofiny – velmi krátká se hodí pro nízké čelo, velmi dlouhá (až do úrovni očí) k moderním účesům pro mladší ročníky a asymetrická velmi dobře vyvažuje příliš hranatý nebo srdcovitý obličej. Účesy pro letošní rok se vyznačují převážně romantickým a jemným charakterem, upřednostňují se účesy kratší a jednoduše střižené. Jaký tedy bude vyhovovat vám?

Které účesy s ofinou budou letos nejžádanější?

Trendy v účesech s ofinou se pro letošní rok budou orientovat především na hustší výrazná řešení. Zvláště účesům pro mladší ročníky budou kralovat ofiny dlouhé zakrývající celé čelo nebo sahající až do linie očí. Chystáte-li se změnit účes a patříte už do starší generace, i v takovém případě si ovšem vhodný účes vyberete – letos jsou totiž v kurzu střihy převážně konzervativní a málo výstřední, snadno je však lze přetvořit na opravdu nečekaný vzhled. Zde jsou ty, s nimiž se budete rozhodně setkávat.

Kudrnatý pixie střih

Preferujete-li střih krátký, určitě jste již uvažovali (nebo dokonce nosili) vlasy střižené ve stylu pixie. Obvykle se tento účes pojí se světlými tóny a nakrátko střiženou ofinou. Varianta, která bude v letošním roce velmi oblíbená, je kudrnaté pixie, které je vzadu trochu delší a rovněž ofina je dlouhá s menšími vlnami sčesaná až do očí.

Hustá ofina k dlouhým vlasům

Pokud dáváte přednost dlouhému účesu, určitě nic nezkazíte hustou ofinou. Ta může být střižená nakrátko (v této verzi se hodí především pro starší dámy, jelikož bude odvádět pozornost od vrásek kolem očí), trendy však bude především ofina dlouhá sahající až těsně k očím. I v případě vlnitého účesu by měl být tento typ ofiny střižený rovně.

Účes s halo ofinou

Třetím velmi oblíbeným stylem bude ofina označovaná jako halo, která se nejčastěji kombinuje s krátkým nebo delším bobem (k čelisti či až po ramena), případně s obecně delším střihem. Jedná se o velmi dlouhou ofinu, která se po stranách prodlužuje a splývá s delším účesem.