DalšíRecenze

Vyhlašujeme nejlepší bytové dekorace 2024: máte je doma také?

Vyhlašujeme nejlepší bytové dekorace 2024: máte je doma také?

Bytové dekorace si často představujeme jako zbytečné lapače prachu. Ale ty moderní nemusí být ani bezúčelné, ani zbytečné. Mohou být krásné a zároveň prospívat vašemu domovu. Ze strohého bytu udělají příjemný útulný domov, a to v tom tkví jejich význam. Pokud hledáte takové doplňky do bytu, pak jste tu správně, protože vyhlašujeme nejlepší bytové dekorace pro rok 2024! Máte doma některou z nich?

Rostlinná terária

Důležitost živých květin jistě znáte. Některým z nás ale nebylo dáno do vínku příliš toho zahradnického umění. Pořídíme si kytku a ta nás po pár týdne zase opustí. Proto saháme po umělých, řezaných nebo se rostlin vzdáváme docela. To je ale velká škoda. I mezi živými pokojovkami totiž najdeme takové, které vydrží téměř jakékoli zacházení. Skvělou volbou jsou například sukulenty nebo krásný plazivý potos.

Pokud ale toužíte po něčem zajímavějším, vsaďte na řasokoule či živá zelená terária. Rostlinné terárium si můžete koupit už hotové. To nevyžaduje téměř žádnou údržbu a skvěle se hodí k obdarování druhých. Najdete je například na stránkách gardners-eshop.cz nebo atelier 26. Menší začínají na několika stovkách, větší mohou vyjít i na několik tisíc. Pokud si ale terárko vytvoříte sami, samozřejmě ušetříte.

Vonné difuzéry

Vonné tyčinkové difuzéry jsou vhodné pro všechny milovníky bytových vůní. Na rozdíl od svíček voní nepřetržitě a neohrožují byt otevřeným ohněm. Mnoho současných tyčinkových difuzérů má navíc krásné lahvičky, které byt nejen provoní, ale také dekorují. My doporučujeme například značky jako je Rituals, Skandinavisk nebo Humdakin. Vonné tyčinky navíc můžete spolu s tekutou náplní umístit i do vhodné vázičky. Nikdo vás nenutí používat přiloženou skleničku.

Designové vázy

A právě designové vázičky jsou naším posledním tipem. Nejen, že působí krásně prázdné, můžete do nich ale také umístit živé květy. Tím vlastně plní vázy dvojí dekorační funkci. Překvapivě trendy kousky pořídíte v prodejnách IKEA či Pepco, krásné vázy prodává také Bellarose.cz. O něco exkluzivnější nabídku si můžete prohlédnout na stránce Czechdesign.cz. Při jejich volbě myslete na nadčasovost a celkové ladění vašeho bytu. Takto my tedy vyhlašujeme nejlepší bytové dekorace pro rok 2024. A jaký je váš favorit?