Krása a módaMóda

Vyhlašujeme nejhorší zimní oblečení roku 2024: Nenosíte to taky?

Vyhlašujeme nejhorší zimní oblečení roku 2024: Nenosíte to taky?

Rády se oblékáte podle poslední módy? Pak vám v určitě v šatníku nechybí vlněný kabát nebo svetrové šaty a v botníku chelsea boots. Prozradíme vám ale, co by ve vašem šatníku a botníku určitě být nemělo. Tady je seznam zimního oblečení, které nepatří do ulic, ale do koše.

Špatně zvolené punčochy

Pokud v zimě oblékáte sukně nebo šaty, určitě k nim potřebujete i punčochy. Vhodné jsou punčochy černé nebo barevné (třeba pořádně teplé kašmírové), nevhodné jsou tělové silonky. Nejenže by vám v nich byla zima, ale tyto punčochy už ani nejsou in. Nohy v nich mají nepřirozenou barvu a často v nich vypadají neforemně.

Infantilní čepice nebo kulich s bambulí

Už vám dávno není dvacet? Dejte si pozor na to, jakou volíte pokrývku hlavy. Vhodný je klobouk, baret i klasická čepice. Především starším ženám rozhodně nedoporučujeme čepice s bambulí nebo nějakými nápisy. Mnohem vhodnější jsou pro ně jednoduché čepice v neutrálních barvách.

Legíny

Pokud chcete nosit legíny, tak můžete. Vždy je ale oblékejte s delšími topy. Noste je s úpletovými šatami, oversized svetry nebo s tunikami. Doplnit je můžete kozačkami pod kolena.

Sportovní bunda do města

Sportovní bundy jsou fajn, ale do města je nenoste. Kromě toho, že se na běžné nošení nehodí a nevypadají hezky, bude vám v nich i zima. Jsou totiž určené na sport a počítá se s tím, že se v nich člověk bude hodně hýbat.

Nevhodné kombinace oblečení

Některé kousky oblečení samy o sobě vypadají dobře, ale pokud je nevhodně zkombinujete, problém je na světě. Módním faux pas jsou například široké kalhoty zastrčené v kozačkách nebo v polokozačkách. Vhodné také není kombinovat elegantní a sportovní kousky oblečení. Nosit byste nikdy neměly kabát, kozačky a batoh. Ke kabátu je vždy nutné mít kabelku.