DalšíKrásaVlasy

Velikonoční úprava šedivých vlasů: Tipy na účesy pro šedivé vlasy

Velikonoční úprava šedivých vlasů: Tipy na účesy pro šedivé vlasy

Chcete koledníky na Velikonoce přivítat ve velkém stylu? Oblečení vybrané, make-up hotov, ale co účes? Říkáte si, že s šedivými vlasy už moc parády neuděláte? To je omyl! Přečtěte si tipy na účesy, díky kterým krása vašich stříbrných kadeří ještě více vynikne.

Nebojte se vln

Vlny jsou nesmrtelná klasika. Oživíte jimi krátké i dlouhé střihy. Existují stovky způsobů, jak jich docílit a obvykle jsou to metody známé a velmi jednoduché. Vybírat si můžete podle tvaru, který výsledné vlny mají mít. Plážové vlny vám dodají mladistvý vzhled stejně jako vlnky, které vzniknou rozpletením menších copánků, pravidelné kudrliny vytvořené kulmou zase přidají na eleganci.

Copy nemusí být nuda

Splést vlasy do copů nemusí být vůbec špatný nápad. Stačí jen trochu obměnit provedení. Místo klasických copů ze třech pramenů, můžete vytvořit takzvaný rybí cop spletený na stranu a ležérně přehozený dopředu přes rameno. Vyzkoušet můžete také francouzský typ spletený podél obličeje nebo sem tam vplést běžný copánek do klasicky rozpuštěných vlasů.

V souladu s folklórem

Jsou vám blízké tradiční oslavy Velikonoc, ale připadá vám, že vám klasické drdoly z copů, které si splétaly ženy po celé generace, přidávají na věku? Pro ležérnější vzhled copy při tvorbě takového drdolu upleťte o něco volněji a vytáhněte pár pramínků a nechte je splývat podél obličeje. Pokud pro vás drdol či vlasy sepnuté do culíku znamenají každodenní rutinu, můžete se k folklórnímu vzhledu přiblížit tím, že do takto upravené vlasy oživíte přidáním stužky s folklorním motivem. Tu lze v galanterii sehnat za pár korun, ale věřte, že udělá hodně parády.

Čas na barevné doplňky

Velikonoce jsou svátkem přicházejícího jara. Nebojte se proto využít barevné doplňky do vlasů. V šedých vlasech obzvláště vyniknou květinové čelenky, barevné šátky či pestrobarevné sponky. S množstvím ale opatrně. Nezapomeňte, že méně je někdy více.