Další

Velikonoční tradice: Co dělat a čemu se vyhnout v roce 2023

Velikonoční tradice: Co dělat a čemu se vyhnout v roce 2023

Blíží se velikonoční svátky a s nimi spojené tradiční zvyky a obyčeje. Nabízí se tedy otázka, jaké velikonoční tradice byste tedy měli o letošních Velikonocích vyzkoušet, a čemu se naopak vyhnout. V tomto článku se proto podíváme na některé z nejzajímavějších velikonočních tradic a zvyků, a také na to, jak se během svátečních dní vyvarovat problémům.

Velikonoční vajíčko jako stroj času

Řada lidí má s plány a předsevzetími spojený Nový rok. Avšak i Velikonoce můžete využít k tomuto účelu. Jak? Napište dopis, v němž zaznamenáte vaše myšlenky a vize, a uschovejte jej do plastového velikonočního vajíčka. A za rok jej z vajíčka vyjměte a zjistěte, jaká přání a cíle jste měli před rokem a jestli se vám jich podařilo dosáhnout. 

Velikonoční puzzle (nejen) pro děti

Tato aktivita bude bavit především děti. Připravte jim nevšední zážitek z Velikonoc. Jak na to? Na papír napište místo, kde najdou sladkou velikonoční odměnu, a ten pak rozstříhejte na menší kousky, které umístěte do schovaných plastových vajíček. Děti pak budou muset najít všechna vajíčka a složit tyto puzzle, aby získaly informace o umístění svého velikonočního košíku.

Velikonoční hra, která zabaví všechny

Každý účastník této hry má k dispozici vajíčko natvrdo, s kterým se utká s dalším protivníkem. Princip soutěže spočívá v tom snažit se rozbít vajíčko soupeře, ale zároveň se vyvarovat rozbití vlastního vajíčka. Hráč, jehož vajíčko přežilo bez úhony, pak postupuje do dalšího kola. Vítězem se poté stává ten, kdo má na konci hry poslední nerozbité vajíčko. 

Vyvarujte se přemíře sladkostí a mastných potravinám

Konzumace nezdravých potravin, jako jsou sladké dezerty či čokoláda, jsou neodmyslitelně spjaty s velikonočními tradicemi. Avšak kvůli svému zdraví byste to s nimi rozhodně neměli přehánět. Také byste se měli vyvarovat příliš mastným jídlům, jež mohou způsobovat trávicí potíže. 

Pozor na alkohol

Popíjení alkoholu rovněž patří k velikonočním tradicím. Avšak letos se zkuste vyhnout jeho nadměrnému pití – vaše zdraví vám za to určitě poděkuje.