DalšíKrásaPleť

Velikonoční make-up pro širší obličej: S tímto zaujmete všechny mrskače

Velikonoční make-up pro širší obličej: S tímto zaujmete všechny mrskače

Pokud máte širší obličej, nejčastěji se jedná o kulatý a čtvercový (hranatý) tvar obličeje. Jaký make-up zvolit pro letošní Velikonoce, abyste zaujala všechny mrskače?

Make-up pro kulatý obličej

Kulatý obličej často bývá kratší, avšak širší. Jeho majitelky jsou obdařené plnými tvářemi a mají kulatý a ne příliš výrazný tvar brady. Jak tedy vybrat vhodný make-up?

  • Světlejší odstín naneste na čelo, pod oči, do horních partií lícních kostí a doprostřed brady. Může to být korektor nebo make-up. Díky tomu přitáhnete více pozornosti na prostředek obličeje, který se tak opticky zúží.
  • Tmavší odstín, o jeden až dva tóny, než máte barvu pokožky, aplikujte na oblast tváří, na spánky a podél čelisti. Díky tomu obličej opticky zúžíte a protáhnete. Linii veďte také pod lícními kostmi, k uším a koutkům. Tmavý odstín v žádném případě nepoužívejte na čelo.

Velmi světlé pleti postačí pouze tmavší odstín pudru. Zdravou barvu docílíte pomocí tvářenky, kterou naneste na lícní kosti. Chcete-li použít bronzer, tak ten naneste také na spánky, u uší a po boku obličeje. Díky tomu opticky obličej zúžíte. Malé množství bronzeru můžete přidat i pod lícní kosti. Používáte-li rozjasňovač, ten patří na střed čela, na bradu a pod spodní oční víčka.

Make-up pro čtvercový (hranatý) obličej

Tento typ obličeje je stejně široký ve všech oblastech.

  • Světlý make-up aplikujte na úroveň čela, pod oči, na špičku brady a nad lícní kosti. Tmavší odstín patří na strany čela a podél dolní čelisti – její hrany. Tvářenka vám pomůže odpoutat pozornost od hranatých rysů. Trochu světlé barvy můžete přidat nad rty.
  • Tmavá konturovací barva patří na strany čela, k vlasům a ke spánkům. Pomocí ní spojte vnější koutek oka a koutek rtů. Díky tomu se vám opticky tvář zúží.

Tipy na závěr

Chcete-li, aby make-up působil co nejvíce přirozeným dojmem, rozetřete jej do ztracena i na oblast krku. Díky tomu jej sjednotíte s barvou pokožky a nevytvoří vám nepřirozené okraje kolem tváře. Na závěr líčení jej můžete lehce zafixovat pomocí pudru. Ten zajistí jeho stálost a nebude potřeba jej během dne opravovat. Pozor, ať pudru není příliš mnoho. Dodalo by to nepřirozený vzhled.