KrásaVlasy

Účesy pro šedivé vlasy: Trendy června 2023

Účesy pro šedivé vlasy: Trendy června 2023

Pokud již vaše vlasy od přírody mají šedivou barvu, nebo jste se ji vědomě rozhodla získat pomocí přelivu doma či v kadeřnictví, tak rozhodně je potřeba vědět, jaké budou trendy pro červen letošního roku v oblasti úpravy šedivých vlasů. Jaký účes tedy můžete zvolit, aby vám pomohl omládnout a mohla jste se opět cítit šik?

Krátké mikádo s ofinou

Šediny se doporučuje stříhat nakrátko. Péče o krátké vlasy je totiž nejenom mnohem jednodušší, ale zároveň i lépe drží svůj tvar – zkrátka krátké sestřihy jsou z hlediska stylingu tou nejlepší možnou variantou. Navíc šedý odstín vlasů v kombinaci s nimi vypadá velmi zajímavě. Nicméně je potřeba si uvědomit, že nejsou pro každého, protože odhalují krk a dávají vyniknout obličeji – v plném světle tedy ukazují jeho případné nedostatky. Avšak jste-li majitelkou jemných rysů obličeje a máte kulatější tvar obličeje, pan tento účes vám nejenom usnadní život, ale také vás vizuálně omladí.

Plážové vlny

Různé kudrlinky a vlny na šedivých vlasech jsou dokonalým kompromisem mezi středně dlouhými vlasy a perfektní ženskostí, jež z nich čiší. Nechte si tedy vlasy dostatečně dlouhé, aby je bylo možné upravovat do jemných plážových vlnek, díky čemuž bude váš účes objemnější a zajímavější. Jemné a nedbalé, jakoby lehce rozcuchané větrem, přesně takové jsou plážové vlny, které vypadají báječně i na šedivých vlasech. Mladistvě působí i lokny, pro případ kdybyste hledali alternativu k plážovým vlnám.

Retro účes

Ostře zastřižené konečky v kombinaci s pravidelnými vlnkami na krátkých vlasech vám dodají vzhled elegantní svůdkyně. Pokud si s tímto účesem dostatečně vyhrajete, tak dosáhnete retro vzhledu. A právě retro vlasové stylingy se stále více vracejí do módy – nebojte se jim tedy podlehnout, neboť váš účes příjemně oživí. Skvělou volbou je i přidání černého melíru k účesu, případně vlasových ozdob a doplňků.

Dlouhý bob 

Dobrá volba pro ženy, které si chtějí zachovat delší šedivé vlasy. Omlazujícího efektu lze dosáhnout zejména ve chvíli, pokud si uděláte hustou ofinu pomocí níž efektivně zamaskujete vrásky na čele. Nebojte se použít kosmetické přípravky pro přidání objemu vlasům, neboť ten je u dlouhého bobu klíčový pro to, aby účes vypadal dobře. Obecně vzato je však skvělý, neboť světlé šedivé vlasy díky tomuto účesu moc hezky rámují obličej.