Krása a módaMóda

Typy plavek: Nejmodernější styly pro rok 2024

Typy plavek: Nejmodernější styly pro rok 2024

Začíná pomalu, ale jistě přituhovat a léto se k nám žene v plné parádě. Už pomalu víte, že na vás čeká jedno velké rozhodnutí: jaké plavky si koupit. Podělíme se s vámi o nejmodernější střihy plavek pro rok 2024.

Brazilky

Mají typicky velmi nízký sed a odhalují větší část hýždí než jiné typy plavek. Mohou mít různé šířky bočních pruhů, ale obecně jsou navrženy tak, aby poskytovaly minimální pokrytí zadku. Brazilky jsou obvykle vyrobeny z elastických materiálů, jako je například nylon nebo polyester. Tyto materiály se dobře přizpůsobují tvaru těla a poskytují pohodlí při nošení.

Bikiny

Bikiny jsou jedním z nejrozšířenějších typů plavek a jsou oblíbené po celém světě. Horní díl bikin obepíná prsa a existuje mnoho různých stylů. Mezi nejběžnější patří: trojúhelníkový střih, push-up nebo pásový střih. Tyto střihy poskytují odlišnou podporu a estetiku. Spodní díl bikin zakrývá boky a spodní část břicha. Každý styl nabízí jiné pokrytí a pohodlí. Mezi střihy řadíme například: klasický, tanga nebo vysoký střih.

Jednodílné plavky

Jednodílné plavky mají různé střihy, které se liší ve výstřihu, délce nohavic a způsobu zapínání. Mohou mít výstřihy na přední části nebo na zádech. Jednodílné plavky jsou vhodné pro ty, kteří preferují větší pokrytí a chtějí se cítit pohodlně a sebevědomě na pláži nebo u bazénu. Dobře padnoucí jednodílné plavky mohou zdůraznit vaše křivky a pomoci vám cítit se dobře ve svém těle.

Kvalitní plavky versus plavky z fast fashion

Kvalitní plavkyPlavky – fast fashion
Vysoká kvalita materiáluHorší zpracování, ovlivní jejich odolnost
Odolné vůči slunečnímu záření, chloru a opotřebeníZaměřují se na trendy vzhled než funkčnost
Navrženy s důrazem na pohodlí a funkčnostNejrychleji reflektují aktuální módní trendy
Unikátní designy, zahrnují detaily, ruční výšivkyVydrží většinou jednu – dvě sezóny
Vydrží několik sezónVětší spotřeba