Krása a módaMóda

Typické francouzské oblečení: elegantní i v roce 2024

Typické francouzské oblečení: elegantní i v roce 2024

Každý národ má vlastní tradice a hodnoty, zároveň ale také typickou kuchyni i módní styl. Někteří jsou známý svou nevkusností, jiní naopak pro svou schopnost vypadat dokonale za jakékoli okolnosti. K té druhé skupině patří bezesporu Francouzi. Paříž, hlavní město Francie, se ne nadarmo označuje jako „Město módy“. Inspirujte se od nich a nebudete litovat! Typické francouzské oblečení z vás snadno vykouzlí velmi elegantní dámu.

Typické francouzské oblečení

Co vás napadne, když uslyšíte slovní spojení „typické francouzské oblečení“? Rychlou odpovědí by asi byl baret, jelikož to je pokrývka hlavy velmi charakteristická zejména pro Paříž. Styl Francouzek však nespočívá v baretu. Kde leží kouzlo jejich elegance?

  • Klasické rysy a střihy
  • Rozumné kombinování barev
  • Minimalistické kvalitní šatníky
  • Upravený vzhled
  • Důraz na doplňky
  • Elegance přebíjí vulgaritu

K francouzskému oblékání patří kousky jako košile, padnoucí skiny džíny, trench coaty, saka, jednobarevná či pruhovaná trička bez potisků, ladně střižené šaty či sukně. Většina Francouzů i Francouzek má v šatní skříni jen několik barev, které se mezi sebou skvěle kombinují. Velkou roli hraje černá a bílá, béžová, červená, světle modrá a námořnická modrá. Menší množství kvalitních kousků, které spolu vždy skvěle „sedí“ umožňuje investovat větší částky do jednotlivých položek.

Kvalitní a dobře sladěný outfit bývá doplněn o minimalistické doplňky ve formě kvalitních kožených kabelek často od známých návrhářů, klobouků, obligátních baretů, šátků a slunečních brýlí. Důležitý je i výběr správných bot.

Celkový vzhled dotváří upravený zevnějšek, jemný elegantní make-up i účes a vhodně zvolený parfém. Pro Francouzsky je důležitější být elegantní dámou než se na sebe snažit za každou cenu přitáhnout pozornost okolí. I to bychom si od nich měly vzít.