Krása a módaNehty

Trendy matné gelové nehty: jednoduchý postup, který zvládnete i doma

Trendy matné gelové nehty: jednoduchý postup, který zvládnete i doma

V posledních několika letech si můžete všímat, že některé ženy nosí své trendy gelové nehty matné. Matný finiš je zajímavý, neokoukaný a trendy. Přitom nejsou nehty s matným finišem o nic těžší na výrobu než ty lesklé. Ptáte se jak na ně? Otázka je naprosto jednoduchá. Zvolte ten správný top coat!

Barvu si vyberte libovolnou

Výběr barvy vašich gelových nehtů je zcela na vás. Můžete použít jakýkoli gel lak, který už máte doma nebo sáhnout po nějakém novém. V kombinaci s matným top coatem vypají nádherně jak pastelové barvy, tak i nude odstíny, bílá i veškeré tmavé gel laky včetně černé.

Jen si dejte pozor na jejich strukturu. Matný top coat se hodí jen na jednobarevné laky bez speciálních efektů. V kombinaci s efektovými laky jde o risk. Třpytivý lak je určený ke kombinování s lesklým top coatem a proto v matu nebude vypadat nikdy tak dobře.

Správný top coat udělá všechnu práci

Ačkoli na trhu je mnoho laků s matným finišem, například značka flormar má celou matte řadu, u gel laků je správný postup jiný. Začnete klasicky manikúrou a poté aplikujete nail prep, primer a bázi. V následujícím kroku si zvolíte barvu dle svého uvážení a natřete ji v jedné, dvou či třech vrstvách podle potřeby na nehty a každou vrstvu necháte vždy zapéct v lampě.

Až v této chvíli přichází na řadu ono zmatnění. Celé kouzlo spočívá ve výběru vhodného top coatu. Zadejte do vyhledávače matný top coat pro gel lak a uvidíte, že i vaše oblíbená značka má svůj vlastní. Jejich nabídka je totiž skutečně velmi široká. Pokud se vám nechce pátrat, zkuste například Dry Top Matte od NeoNail nebo Finish Matt od NANI Nails, a postupujte jako obvykle. A vaše trendy gelové nehty matné jsou hotové!