Krása a módaZdraví

Tlusté ruce: jak s nimi zatočit v roce 2024?

Tlusté ruce: jak s nimi zatočit v roce 2024?

Tlusté ruce trápí mnoho žen i mužů. Máme je často na očích, a jen těžko se skrývají oblečením. Ačkoli jde zpravidla jen o „kosmetickou vadu“, která nás nikterak neohrožuje na životě, je zcela pochopitelné, že toužíme po krásných štíhlých křivkách. Jak ale zhubnout tuk na pažích správně a dlouhodobě? Máme pro vás užitečné tipy!

Proč paže tloustnou?

Tlusté ruce trápí obvykle ty, kteří se potýkají s vyšší nadváhou, ale také ty, kteří již mají několik těch křížků na hřbetě. S rostoucím věkem se tuk začíná objevovat i v partiích, kde nás nikdy dříve netrápil. Pocit „tlustých rukou“ umocňuje nejen objemnější tuková vrstva, ale také povolené svaly a kůže.

Co pomůže v boji proti tlustým rukou?

Zaměřte tedy právě na svaly. Povolené svaly dělají dojem větší tukové tkáně. Naopak hezké osvalené ruce působí štíhleji. Najděte se tedy vhodné cvičení, vyzkoušet můžete pilates, jógu i posilování, a věnujte se mu alespoň dvakrát týdně.

Povolená kůže je (ne)řešitelný problém

„Pracovat“ s povolenou kůží je o mnoho těžší. Pokud už ji s ohledem na vyšší věk máte, zbavíte se jí jen těžko. Řešením je samozřejmě navštívit pracoviště, které se věnuje estetické chirurgii, to však není řešení pro každého. A proto pokud jste zatím ve věku, kdy máte čas zaměřit se na prevenci, vsaďte právě na ni! Zařaďte do svého života pravidelný pohyb, vhodné cvičení a zvyšte přísun kolagenu. Vyzkoušet můžete také kosmetiku speciálně určenou na regeneraci pokožky.

Tuková tkáň musí pryč všude

Zhubnout tuk jenom na rukou nelze. Ať bychom se snažili sebevíc. Musíte se vždy zaměřit na vaši celkovou životosprávu. Vyřaďte ultra zpracované potraviny a sladké nápoje, naopak se víc zaměřte na kvalitní zdroje bílkovin, zdravé tuky, ovoce a zeleninu. Důraz klaďte na přirozený každodenní pohyb, který párkrát do týdně doplňte cílenou sportovní aktivitou. Uvidíte, že spolu s celým tělem, budou i vaše ruce vypadat báječně!