KrásaKrása a móda

Tajemství mládnutí: Proč některé ženy vypadají v 50 na 30?

Tajemství mládnutí: Proč některé ženy vypadají v 50 na 30?

Vzhled je pro každou ženu velmi důležitý. Některé ženy však i ve vyšším věku vypadají mladší. Co se za tímto tajemstvím skrývá? Přinášíme několik inspirací.

Péče o obličej

Divy dělá vhodně zvolená podkladová báze, která by měla mít své stálé místo v kosmetické taštičce každé ženy. Kvalitní podkladová báze pomůže vyhladit pleť a pokud používáte make-up, elimunuje jeho slévání v místě, kde se objevují drobné vrásky. Na lícní kosti použijte tvářenku broskvového nebo růžového barevného tónu. Šikovným pomocníkem je také bronzující pudr. Volte takový, který nebude obsahovat třpytky. Při používání make-upu sáhněte do nabídky lehčích variant nebo používejte pouze tónovací krémy.

Péče o ruce

Ruce velmi snadno prozradí váš věk. Proto by si měly zasloužit dokonalou péči, stejně jako třeba pečujete o obličej. Mladší vzhled rukám dodají správně upravené a vhodně nalakované nehty. Dejte přednost kratším nehtům a jemnější barvám v pastelových tónech. Přirozeně působí francouzská manikúra. Rukám neuškodí ani pravidelná hydratace.

Péče o vlasy

Jak roky přibývají, vlasy slábnou a dostávají šedivý odstín. Tomuto typu vlasů jsou určené speciální přípravky. Šediny zakryje vhodně zvolená barva, ale dejte si pozor na extrémní změny. Ideální jsou dva odstíny. Zkušená kadeřnice poradí i omlazující účes, který bude v souladu s vašimi vlasy a s vaším obličejem.

Kvalitní kosmetika

Chcete-li si pořídit kvalitní kosmetiku, volte takové produkty, které obsahují retinol. Ten se používá k boji proti prvním vráskám. Kůži proti poškození slunečními paprsky chrání silný antioxidant vitamín C. Antioxidační a protizánětlivé účinky mají produkty s obsahem zeleného čaje. Mezi další složky, které by měly vaše kosmetické produkty obsahovat, patří koenzym Q10, hydroxikyseliny, niacinamid, peptidy nebo extrakt z hroznových jader.

Zdravý životní styl

Mladistvý vzhled podpoříte také zdravou a vyváženou stravou. Do svého jídelníčku zařaďte čerstvé a kvalitní druhy potravin. Nezapomínejte na pravidelní a kvalitní spánek. Vyhýbejte se stresu a tělu dopřávejte dostatek pohybu.