Krása a módaMóda

Svatební šaty na louku: 3 nejdůležitější otázky a odpovědi

Svatební šaty na louku: 3 nejdůležitější otázky a odpovědi

Vaši vysněnou svatbu na louce si užijete. Budete se totiž cítit jako luční víla a můžete se nechat unášet v rytmu hudby při tanci se svým vyvoleným. Musíte se však cítit pohodlně i krásně zároveň. Jaké šaty tedy pro svatbu na louce zvolit? Odpovíme vám na dvě otázky, které vám právě s největší pravděpodobností běží hlavou, když se řekne svatební šaty na louku.

Jakou barvu šatů zvolit?

Svatba bude na louce, což znamená, že okolo vás bude hodně zeleně a přírodních barev. Pravděpodobně v tomto stylu budete ladit i stoly, židle a celkově svatební hostinu. Vaše šaty proto musí tento celek doplňovat, ale zároveň nesmíte být neviditelná nebo naopak viditelná až příliš, abyste svými výraznými šaty nepřebíjela přírodní ladění svatby.

Jako vhodná barva se tedy jeví krémová a klasicky bílá. Jestliže nejste zastánkyní ani jedné z těchto barev, propusťte uzdu své fantazii, protože na luční svatbě mohou krásně vypadat i barevné šaty. Co třeba taková žlutá barva šatů a k nim věneček z pampelišek?

Jaký typ šatů zvolit?

V jednoduchosti je krása, a to se týká především přírodních svateb. Na louku se nehodí nabírané svatební šaty s dlouhou vlečkou nebo příliš formální šaty vhodné na svatbu do kostela či na radnici.

Doporučujeme jít ze všeho nejdříve na nákupy do běžných obchodů s oblečením, které máte v každém větším městě. Zajisté najdete spousty vhodných šatů na luční svatbu a ušetříte díky tomu i peníze. Proto, než se vydáte do svatebního salónu, dejte na naši radu a uspořádejte výlet do místních butiků a obchůdků s oblečením.

A jaké šaty v obchodech hledat?

  • šaty v boho stylu
  • splývavé a dlouhé šaty s úzkými ramínky
  • šaty jednoduché, ale krásné na pohled

Jednoduché šaty na luční svatbu poznáte také podle několika dalších znaků, které vám rádi prozradíme. Jsou to takové šaty, které mají čisté linie, avšak neznamená to, že by neměly být zdobené. Právě naopak. Jednoduché a jemné zdobení lučním šatům dodá šmrnc a nádech té správné svatební atmosféry.