Další

Sušená tráva do vázy: krásná dekorace, která je trendy i 2024

Sušená tráva do vázy: krásná dekorace, která je trendy i 2024

Sušená tráva do vázy patří mezi dekorace, které vám vnesou trochu přírody do interiéru. Na rozdíl od řezaných květin nepodléhá sušená tráva zkáze. Stačí si koupit nějakou zajímavou vázu, umístit do ní pár kusů okrasné trávy a dekoraci máte hotovou.

Jaká sušená tráva do vázy je nejlepší?

Největší oblibě se v posledních letech těší pampas, který můžete najít také pod názvy pampová tráva a cortaderie (či Kortadérie). Jak v řezu, tak i jako rostlina je k dostání v několika barvách od přírodní béžové přes růžovou, fialovou, modrou aj. Co do krásy nemá konkurenci, bohužel co do ceny také ne. Za jeden kus usušené pampové trávy si zaplatíte nejčastěji mezi jednou a dvěma stovkami.

Je nutné sušenou trávu kupovat?

Není! Stejné druhy sušené trávy jako seženete v obchodě, najdete i v přírodě kolem sebe. Stačí se na přelomu léta a podzimu vypravit na procházku a dívat se kolem sebe. To platí zejména u druhů jako je chrastice rákosovitá nebo kostřava.

Pokud máte vlastní zahradu, tím lépe pro vás! Můžete se pustit do pěstování. Na trhu najdete například směs semen Dekorační trávy (k sušení), kterou můžete vysít na zvolený záhon a radovat se z úrody hned dvakrát. Trávy vhodné k usušení totiž vypadají nádherně nejen ve váze, ale též na zahradě. Sáček cca 200 ks semínek vás navíc pořídíte v rozpětí dvaceti a třiceti korun, a proto vás finální dekorace vyjde skutečně velmi levně.

I semena samotného krále mezi dekoračními travami, takzvaný pampas, koupíte za podobnou cenu, obtížné však bude tento druh vůbec sehnat. Semena pampové trávy u nás zkrátka nejsou k dostání v každém zahradnictví či hobby marketu, pokud ale budeme opravdu chtít, najdete je. Pak už stačí jen počkat a ve vhodnou dobu traviny nařezat a usušit.