Krása a módaMóda

Společenské šaty na postavu jablko: co si obléct v sezóně 2024

Společenské šaty na postavu jablko: co si obléct v sezóně 2024

Dávno neplatí, že jen ženy s postavou XS jsou považovány za krásné. Naopak. I majitelky kypřejších tvarů se mohou oblékat a „nosit“ jako skutečné dámy. Oproti ženám s jiným tvarem postavy mají však dámy s postavou typu jablko poněkud komplikovanější práci.

Za ženské jsou totiž stále považovány jen určité tvary. Viditelné boky, přiměřená ňadra i útlý pas, který by měl být vždy výrazně viditelný. Jestliže má žena výrazný pas, může na něj upozornit bez ohledu na to, jakou konfekční velikost nosí a vždy bude její postava vypadat dobře. Oproti tomu ženy s postavou ve tvaru jablka mají obvykle přes pas největší objem, a jejich postava tak odporuje módním trendům.

Co s tím?

To, že má žena přes bříško víc centimetrů, než je běžné neznamená, že se nemůže na slavnostní události oblékat stylově a sexy. Stačí vědět, jaký střih je vhodný právě pro její typ postavy a jaké společenské šaty na postavu jablko se vyplatí zvolit.

Ukažte své přednosti! Ženy s postavou ve tvaru jablko mají zpravidla výrazná ňadra a krásné štíhlé nohy. Právě to jsou partie, na které se vyplatí upozorňovat a nechat je vyniknout. Na horní polovinu těla volte spíš tmavší a jednobarevné kousky. Sukně nebo kalhoty si oblečte klidně ve výrazných odstínech či s neotřelými potisky.

Společenské šaty na postavu jablko

Skvělé společenské šaty jsou takové, které mají „přestižení“ pod prsy a odtud se volně rozšiřují do splývavé sukně v libovolné délce. Můžete si dovolit, jak mini, tak i dlouhé modely. Podívejte se například na značku tuule a jejich Šaty Claret Plus Size. Jsou za pár stovek, dostupné v několika barvách a všechny mají nádhernou plisovanou sukni.