Krása a móda

Spodní prádlo pro starší dámy: Pohodlné i svůdné

Spodní prádlo pro starší dámy: Pohodlné i svůdné

Spodní prádlo je nedílnou součástí ženského šatníku, které může dělat zázraky s naším sebevědomím a pocitem pohodlí. I když se naše tělo s přibývajícím věkem mění, neznamená to, že bychom se měly vzdát svůdného a komfortního prádla. V dnešním článku vám přinášíme tipy na výběr spodního prádla, které kombinuje požadavky na pohodlí a zároveň eleganci.

Vybírejte kvalitní materiály

Vybírejte prádlo vyrobené z kvalitních, měkkých a příjemných materiálů, které se pohodlně přizpůsobí vašemu tělu. Elastický pas a bezešvé provedení jsou také výhodou, která zajišťuje pohodlné nošení celý den. Volbou přírodních a organických materiálů si zajistíte lepší prodyšnost, přirozené savé vlastnosti, které udrží vaši pokožku sušší, a snášenlivost i pro tu nejcitlivější pokožku.

Určete správnou velikost

Věděla jste, že podle studií nosí 8 – 10 % žen nevhodnou velikost podprsenky? Abyste nepatřila mezi tuto skupinu, vždy se pořádně ujistěte, že vám nové prádlo dobře sedí. S výběrem správné velikosti vám mohou orientačně pomoci online kalkulátory dostupné na mnohých eshopech s dámským prádlem. Přesto vám tento praktický nástroj nenahradí vyzkoušení podprsenky v obchodě a případnou konzultaci se zkušenou prodavačkou. A rada na závěr, zapomeňte na heslo “vždy jsem přece nosila velikost XY”. Naše tělo se neustále mění, což je zcela vpořádku. Žena v průměru za život změní velikost podprsenky šestkrát.

Prádlo jako opora

Ve vyšším věku by mělo spodní prádlo tělu poskytovat především dostatečnou oporu. Obzvláště majitelky většího poprsí by měly vybírat alespoň zčásti vyztužené podprsenky z kvalitních materiálů a se širšími ramínky. V případě spodního dílu můžete vsadit na tvarující prádlo nebo kalhoty s vyšším pasem, které vám umožní kontrolu nad problematickými partiemi. Na nošení doma si pořiďte pohodlnou bavlněnou podprsenku bez kostic, která vás nebude ničím omezovat. Na turistiku a další sportovní aktivity se nebojte investovat do kvalitní sportovní podprsenky z funkčního materiálu.

Krása je v detailech a barvách

Aby si vaše prádlo zachovalo svůdnost a eleganci, vybírejte chytře jeho detaily. Těmi jsou například určité úseky z průhlených materiálů, které navíc mají při vhodném umístění zeštíhlující efekt. Atraktivitu prádla zvyšuje taktéž krajka nebo ozdobné výšivky. Vždy slaďte podprsenku s kalhotkami. Uvidíte, že si na to brzy zvyknete a budete se v setu cítit skvěle. Co se týče barvy, nemáte při výběru žádná omezení. Klasické neutrální barvy, jako jsou černá, bílá nebo béžová, jsou sázkou na jistotu. Nebojte se ale zaexperimentovat s odvážnějšími barvami, jako jsou jasně červená, modrá nebo fialová, které mohou přinést do vašeho života trochu vzrušení.