Krása a módaMóda

Jak se oblékat podle typu postavy: tipy pro 5 různých postav

Jak se oblékat podle typu postavy: tipy pro 5 různých postav

Každá žena by měla vědět, jak se oblékat podle typu postavy, který jí příroda nadělila do vínku. Jedině ve chvíli, kdy budete znát svůj typ postavy a budete vědět, co mu sluší, vytvoříte takové outfity, které schovají nedokonalosti a naopak podtrhnou přednosti.

Jak se oblékat podle typu postavy? Poradíme!

Většina žen a dívek neví, jak se oblékat podle typu postavy a to velmi často z jednoho prostého důvodu: neznají svůj typ figury. Těch rozlišujeme celkem 5:

  • Postava typu jablko
  • Postava typu hruška
  • Postava typu trojúhelník
  • Postava typu přesýpací hodiny
  • Postava typu obdélník

Pro každý typ postavy pak platí jiná pravidla, kterých byste se při vytváření outfitů měli řídit. Pojďme si říci, jak se oblékat podle typu postavy.

Jak se oblékat podle typu postavy…

…jablko?

Vybírejte si vzdušené oblečení volnějšího střihu, šaty s vázáním pod prsy, volnější halenky, které kombinujte s upnutými džíny či legíny. Pozor si dejte na kulaté výstřihy, velké vzory a příliš výrazné doplňky.

…hruška?

Pozor na divoké vzory a bokové džíny. Naopak se snažte v oblečení vytvořit symetrii, vybírejte si spodní díly v tmavších barvách, zatímco u vršků se nebojte divočit. Hodí se k vám krajka, balónové rukávy nebo topy se zdobením.

…trojúhelník?

Nenoste topy s odhalenými rameny, vyvarujte se hranatému výstřihu a pozor na ramenní vycpávky. Noste bokové džíny, nebojte se ikonických zvonáčů. Slušet vám budou topy s výstřihem do tvaru V, bát se nemusíte ani širokým kalhot a výrazných vzorů.

…přesýpací hodiny?

Jak se oblékat podle typu postavy přesýpací hodiny? Dejte si pozor na tuniky a volnější střihy. Noste výrazné pásky, palazzo kalhoty nebo pouzdrové šaty.

…obdélník?

Doporučujeme si oblíbit peplum styl, džíny s širokými nohavicemi, šaty s řasením nebo výrazné ornamenty. Naopak pozor na malé černé, geometrické tvary a oversized oblečení.