KrásaKrása a móda

Líčení pro zrzky: 5 tipů jak na to

Líčení pro zrzky: 5 tipů jak na to

Máte zrzavé vlasy a nevíte si rady s líčením? Jaké barvy zvolit, aby vám neuškodily, ale naopak vyzdvihly a doplnily přirozenou zrzavou barvu vlasů. Přinášíme vám skvělé postupy na vytvoření make-upu.

Základní příprava pleti

Nejdříve se odličte dvoufázovým odličovačem a umyjte vodou. Poté nastříkejte obličej tonikem a namažte jej hydratačním krémem, který vyhovuje vašemu typu pleti. Podpořte výdrž líčení bází pod make-up:

  • Vyhlazující a zmatňující báze
  • Pečující a pro vrásčitou pleť

Make-up

Pokud trpíte červenými nedokonalostmi, sáhněte po korektoru na bázi zeleného pigmentu a opatrně jej dejte na daná místa. Následuje make-up, korektor na překrytí dalších nedokonalostí a vše zapudrujte transparentním pudrem.

Líčení očí

Jste vlastníkem modrých či zelených očí? Jestli ano, tak v tomto případě používejte přírodní tóny jako jsou: hnědé, meruňkové nebo zlaté odstíny. Pro zvýraznění modrých a šedých očí si vyberte teplé odstíny hnědé a fialové barvy. Postupujte klasickou metodou, přes celé víčko dáte nejsvětlejší stín a pak vnější kout oka budete postupně ztmavovat. K těmto stínům a celkovému vzhledu se zaručeně hodí cat eye linka, která otevře oči a dodá jim jiskru. Linka se táhne po celé šířce oka a na závěr se udělá tenký ocásek.

Finální doladění

Nyní váš obličej vypadá celkem dost plasticky a abychom tomu zabránili, použijte tvářenku a konturovací stíny. Co se týče tvářenek, vyberte si teplejší odstíny v podobě meruňkových a bronzových tónů a naneste ji nad lícní kostí směrem ke spánku. Konturování obličeje se vždy dělá studeným hnědým stínem. Konturu veďte podél lícních kostí směrem od spánku ke koutku rtu. Nejtmavší body by měly být vždy u ucha.

Obočí a rty

Dodatečně vyplňte obočí, aby zdůraznilo rám obličeje. Zvolte odstín, který ladí s vaším přirozeným odstínem vlasů a jemně vyplňte mezeru mezi chloupky. Pro přirozený vzhled přidejte růžovou nebo meruňkovou rtěnku. Na závěr nahoďte řasenku a váš make-up je celkový.

Shrnutí

Je důležité si uvědomit, že líčení je velmi individuální věc. Každopádně postup, který jsme vám výše zmínili je stejný. Od nanesení báze, make-upu, korektoru až po stínování očí a rty. Jelikož se jedná o make-up a ne tetování není problém si vše vyzkoušet a pak lehce odlíčit.