Krása a módaMóda

Šaty pro starší dámy: jakou zvolit délku, barvu a střih?

Šaty pro starší dámy: jakou zvolit délku, barvu a střih?

Šaty k ženám neodmyslitelně patří. Cítí se v nich žensky, elegantně i něžně. My ženy nosíme šaty v kterémkoli věku. Jako malé culíkaté holčičky, dospívající slečny, ženy okolo třicítky nebo starší dámy. A právě těm chceme s výběrem šatů v dnešním článku pomoci. Podle čeho vybírat šaty pro starší dámy?

Jak vybrat šaty pro starší dámy – tohle zohledněte při výběru

I když platí, že šaty mohou ženy nosit v kterémkoli věku, zároveň je třeba brát v potaz, že ve dvaceti si můžeme v módě dovolit něco úplně jiného, nežli třeba za prahem šedesátky. I to může být důvod, proč mnohé ženy v letech nevědí, jak vybrat šaty pro starší dámy a jaká kritéria brát v potaz při výběru. Za nás jsou důležitá tato tři kritéria:

  • Střih
  • Délka
  • Barvy

Pokud se budete při výběru držet těchto tří pilířů, jsme si jistí, že pro sebe najdete ty pravé šaty pro starší dámy, ve kterých se budete líbit samy sobě.

Jaký střih je vhodný? Ten, co neodhaluje nedokonalosti

Co se střihu dámských šatů týče, pro starší ženy radíme vybírat takové modely, které neodhalí případné nedokonalosti. Co si budeme povídat, s přibývajícími léty ztrácí naše pokožka pružnost, objevují se povislé paže, nebo třeba nějaká ta kila navíc. Šaty pro starší by proto měly tyto nedokonalosti zamaskovat a schovat před zraky ostatních.

A co délka? Která je ideální?

Je jasné, že žena za prahem padesátky (nebo i starší) na sebe neoblékne mini šaty sahající těsně pod zadek. Ženy v tomto věku přeci jen mají nějakou svoji soudnost a sebeúctu. Za vhodnou délku pro šaty pro starší dámy lze označit všechny modely, které sahají minimálně ke kolenům. Nosit samozřejmě můžete i šaty pod kolena nebo klidně sahající až na zem.

I na barvě záleží. Co si můžete dovolit?

I ve volbě barev by měly být dámy střídmější. Šaty pro starší dámy mají ideálně jemné barvy, které tolik nebijí do očí. Nemusíte se bát květinového vzoru. Samozřejmě i černé nebo třeba tmavě modré šaty jsou vhodné. Zkrátka nic extravagantního, jako třeba křiklavě růžovou nebo neonově žlutou.