KrásaKrása a módaMóda

Šaty pro starší dámy: Tipy pro jarní sezónu 2023

Šaty pro starší dámy: Tipy pro jarní sezónu 2023

Šaty by neměly chybět v šatníku žádné ženy. Trendem letošní sezóny jsou výrazné barevné potisky, průhledné materiály a denim. Starší dámy však nemusí vždy nutně následovat módní trendy, oblékat by se měly především podle typu své postavy. Po jakých typech šatů by měly sáhnout?

Šaty s rozparkem

Už dávno vám není dvacet ani třicet, ale ráda byste se cítila žensky a sexy? Příliš krátké šaty a nebo odvážné výstřihy se pro dámy v letech už příliš nehodí, sáhnout ale určitě můžete po šatech s rozparkem. Doporučit lze především midi nebo maxi šaty s vysokým rozparkem. Pokud budou z lehké vzdušné látky, využijete je nejen na jaře, ale i v létě.

Košilové šaty jako ta správná volba

Košilové šaty jsou typ šatů, který sluší téměř každé ženě, a to bez ohledu na věk nebo konfekční velikost. V případě potřeby je pak možné šaty přepásat páskem. To je vhodné hlavně u šatů tohoto typu, které jsou oversize. Košilové šaty mají velice univerzální využití a nosit je lze na spoustu způsobů. Obout k nim můžete lodičky, tenisky, přehodit si přes ně můžete bundičku…

Jarní šaty s rukávy

Pro starší dámy se hodí spíše šaty, které zakrývají ruce. Pořídit si můžete šaty s krátkým i dlouhým rukávem a pokud takové neseženete, můžete nosit šaty na ramínka s bundičkou a nebo si přes ramena přehodit barevný šátek. Rázem máte i zajímavý doplněk.

Vzorované šaty

Se vzory a potisky musí být starší dámy opatrné. Nosit určitě mohou květinové vzory, pruhy i abstraktní motivy, vyhnout by se raději měly zvířecím a příliš výrazným vzorů a barvám. Nosit se v letošní sezóně budou také šaty s ombré efektem.