KrásaKrása a móda

Rok 2024 podle kadeřníků ovládnou tyto účesy: Znáte je?

Rok 2024 podle kadeřníků ovládnou tyto účesy: Znáte je?

S novým rokem přichází osvěžení nejen našeho šatníku, ale také účesů. Letošní trendy kážou zkracování a extravaganci. Pro který účes se rozhodnete vy?

Měkký bob

Měkký bob je krátký, tupý střih s jemnými vrstvami, které těsně spadají pod ušní lalůček. Tento účes vznikl v Evropě ve 20. letech minulého století a od té doby se stal všeobecně uznávanou klasikou. Je lehký a koketní a napodobuje styl Pařížanek. Pokud se vydáte do kadeřnického salonu, vezměte si s sebou i několik inspiračních fotografií, abyste měli jistotu, že docílíte vysněného účesu. Důležité je také zohlednit přirozenou strukturu vašich vlasů a vaše odhodlání ke stylingu. Při fénování mějte po ruce kulatý kartáč, aby byly vlasy hladké a zároveň objemné.

Buzzed cut

Buzzed cut je účes, který podtrhuje ženskou sílu. Tento typ střihu „na mašinku“ bude v kombinaci s výraznými barvami hrát výraznou roli v nadcházejících měsících. Žijeme v rebelské době a lidé už mají dost spěchu a cenzury, proto chtějí změnu, aby se vymanili z normálu. V posledních deseti letech jsme byli svědky tolika stejných vlasových trendů, že je změna ve stylu buzzed cut více než vítanou volbou.

Bob z 90. let

V roce 2024 budou populární krátké vlasy a velký návrat slaví bob 90. let. Oblíbila si ho třeba Victoria Beckham, Fairuza Balk a další populární hvězdy. A jelikož se móda znovu vrací, 90s bob se dostává do popředí vlasových trendů. Ženy začínají přijímat myšlenku, že dlouhé vlasy nejsou jediným ukazatelem naší ženskosti. Až se vydáte do kadeřnictví, nezapomeňte si přinést nějaké inspirativní fotografie. Devadesátkový bob se sice nese v duchu jedné délky pod uši, maximálně bradě, ale je dobré mít po ruce nějakou inspiraci.

Přirozený lob

Že nepatříte k fanouškům ultrakrátkých účesů nebo šílených barev? Nevadí. K trendům letošního roku se totiž řadí i jednoduchý lob, který sází na přirozenost. Zase se tak naskytne přijmout svou přirozenou texturu vlasů a zaměřit se na jejich celkové zdraví. Přirozený lob je účes, který vyžaduje minimální údržbu, ale pokud toužíte po nějakém vylepšení, vsadit můžete třeba na ofinu nebo minimalistické vrstvy. Tento účes se stává populární pro svou praktičnost a flexibilitu.