Další

4 psí plemena, která přitahují dobrou náladu: máte jedno doma?

4 psí plemena, která přitahují dobrou náladu: máte jedno doma?

To, jaké plemeno si vyberete, je závislé čistě na vašem vkusu a na vašich preferencích, které se týkají velikosti, množství energie nebo například typu srsti. Přesto existují rasy, o kterých se obecně traduje, že jsou hravé, veselé, optimistické a dokáží rozradostnit den. Toto jsou psí plemena, která přitahují dobrou náladu. 

1. Labradorský retrívr

Tito psi jsou velmi přátelští a energičtí. Velmi rádi si hrají a milují společnost. Díky tomu jsou vhodní do rodiny a můžete je s sebou brát na nejrůznější výlety a společenské akce (samozřejmě jen ty, kde mají pejsci vstup povolený). Labradoři přitahují pozitivní energii díky tomu, že ji sami do okolí vysílají. Chcete-li zlepšit svůj pohled na svět, labradoři vám s tím mile rádi pomohou.

Ležící štěně labradorského retrívra.

2. Zlatý retrívr

Jedná se o velmi inteligentní psy, kteří doslova milují lidi. Také díky tomu jsou často cvičeni jako vodící psi nebo se používají v oblasti canisterapie. Zlatí retrívři mají milou, přátelskou a klidnou povahu a při pohledu do jejich tváře se jednoduše nemůžete nepousmát. Díky své přizpůsobivosti jsou schopni žít v nejrůznějších podmínkách, hlavně, když mají v blízkosti svého majitele. 

3. Kavalír king Charles španěl

Mezi psí plemena, která přitahují dobrou náladu, můžeme zařadit také rasu Kavalír king Charles španěl. Toto plemeno je velmi elegantní, jemné a působí doslova harmonicky. Tito psi jsou roztomilí, oddaní a šíří kolem sebe klid. Jsou to společenští parťáci, kteří vám budou dělat rádi doprovod kamkoliv se vydáte. Chcete-li si zlepšit náladu, podívejte se na psa této rasy a uvidíte, že se vám na tváři ihned objeví úsměv.

Štěně rasy Kavalír king Charles španěl.

4. Bígl

Bígli jsou energičtí psi a skvěle se hodí k lidem, kteří potřebují namotivovat k pohybu. Rádi s vámi vyšlápnou nějakou tu horu, ale klidně vám také budou dělat parťáky při sbírání hub. Je jim jedno, jak náročnou aktivitu pro ně připravíte. Pro tuto rasu je důležité, že je v pohybu, a to po boku svého páníčka.