Další

Nejhorší jogurty ze supermarketu: nekupujete těchto 5?

Nejhorší jogurty ze supermarketu: nekupujete těchto 5?

Nebudeme zde ukazovat na konkrétní výrobky, protože označení „nejhorší“ může každý vnímat velmi subjektivně na základě vlastních preferencí. Přesto můžeme upozornit na některé charakterové vlastnosti, které nejhorší jogurty ze supermarketu mají. Jaké to jsou? 

1. Mají vysoký obsah cukru

Hlavně děti milují sladké jogurty, které obsahují příliš mnoho přidaného cukru. Takové jogurty můžeme prohlásit za nejhorší, protože přispívají k obezitě a mohou způsobit řadu dalších zdravotních problémů, jako je například cukrovka 2. typu nebo zubní kazy. A pokud si myslíte, že obsahuje-li jogurt umělé sladidlo místo cukru, je zdravější, mýlíte se.  Některá z těchto sladidel mají negativní dopady na zdraví střev a celého metabolismu.

Jahody se lžící cukru.

2. Neobsahují dostatek probiotik

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které podporují střevní mikroflóru, zlepšují trávení, posilují imunitní systém, fungují jako prevence infekcí a podporují celkové zdraví. V případě že je jich v jogurtu obsaženo minimálně, nedá jogurt vašemu organismu nic víc, než chuť. 

3. Obsahují umělé látky

Do některých jogurtů výrobci přidávají barviva, konzervanty a další chemikálie, které mají vylepšit chuť, strukturu a barvu jogurtu. Nicméně tyto látky určitě nejsou zdraví prospěšné a měla byste se jim raději vyhýbat. Takové jogurty mohou obsahovat i alergeny, které u citlivých jedinců mohou způsobit silné alergické reakce.

Ovocný jogurt s müsli tyčinkou.

4. Obsahují vysoké množství nasycených tuků

Zvýšený příjem nasycených tuků, které jsou nezdravé, zvyšuje riziko vzniku srdečních onemocnění, obezity, ovlivňuje hladinu cukru v krvi, může způsobit zánětlivé procesy v těle a má další zdravotní nevýhody. Chcete-li žít zdravě, takovým jogurtům se vyhněte.

5. Mají málo bílkovin

Mez nejhorší jogurty ze supermarketu, můžeme rozhodně zařadit ty, které jsou chudé na bílkoviny. Tyto látky podporují tvorbu a udržení svalové hmoty, podporují imunitní systém a regulují hormony. Navíc bílkoviny pomáhají růstu, obnově a udržování struktury buněk a přispívají k pocitu sytosti.