Krása a módaMóda

Prosincová móda pro seniorky: Co vybrat do šatníku?

Prosincová móda pro seniorky: Co vybrat do šatníku?

Kdo říká, že starší ženy mohou chodit oblékané podle nejnovějších trendů? Pokud si myslíte, že outfity, které vídáte na prohlídkových molech a ulicích měst jsou jen pro mladší ročníky, vyvedeme vás z omylu. Některé kousky si totiž bez problému můžete obléci i v šedesáti! Co by tedy ve vašem zimním šatníku nemělo chybět?

Široké kalhoty a džíny

Jak už jistě víte, skinny džíny už jsou nějakou dobu mimo herní pole. A doufejme, že na dlouhou dobu ještě budou. Do popředí se derou široké kalhoty a džíny. Krom toho, že jsou praktické a nemusíte se neustále ošívat, že vás někde něco škrtí nebo klouže, široké nohavice také dokáží vytvarovat siluetu. V kombinaci s jednoduchým rolákem nebo svetrem široké kalhoty nikdy nevyjdou z módy. Jsou totiž jakýmsi ztělesněním elegance. A pokud se rozhodnete pro vzhled, který se nese v duchu neutrálních barev, pak vězte, že se svým outfitem budete slavit opravdový úspěch.

Oversized blejzr

Že ve svém šatníku nemáte ještě blejzr? Pak je nejvyšší čas tuto chybu napravit a minimálně jeden kousek si pořídit. A že nevíte který? Nosí se blejzry strukturované i hladké, dlouhé a zkrácené, ale hlavně ať jsou alespoň o číslo větší! V chladnějších dnech je můžete navíc nosit přes roláky nebo svetry či jako svršek na vašich slavnostnějších šatech, pokud se chystáte vyrazit do společnosti.

A nemusíte se jich bát, oversized blejzry jsou lehké, takže se v nich nebudete potit, zároveň vám v nich nebude ale ani zima. Můžete si  tak vybrat kostkovaný blejzr na neformální brunch s kamarádkami nebo hedvábný blejzr na sofistikovanou večerní akci.

Zimní kabát

I váš kabát by se měl nést v duchu oversized. Na molech byly k vidění převážně kabáty v černé barvě a kabáty, které dokonale vytvářejí vaši siluetu. Kvalitní kabát je sice dražší než jiné oděvy, ale vězte, že v po něm v chladnějším obdobím budete sahat takřka denně, takže se vyplatí investovat do kvalitního kabátu. Sázkou na jistotu jsou vlněné kabáty, klasické trenčkoty nebo péřovky. Pamatujte, že vlněný kabát je sice dražší investice, ale vydrží vám roky a hodí se ke každé příležitosti.

Maxi sukně

Že je maxi sukně spíše letní záležitostí? Ale kdeže! Délka maxi sukně je ideální právě pro zimní počasí a navíc pod ni můžete navrstvit příjemné punčocháče, které vás udrží v teple. Chcete-li si zachovat moderní a pohodlný vzhled, pořiďte si maxi sukni z neutrálního odstínu. Kombinovat je pak můžete se zmiňovaným blejzrem, který můžete přepásat svým oblíbeným páskem, abyste vytvořili dokonalou siluetu. Uvidíte, že s takovýmto vzhledem oslníte všechny. Krom toho, že budete působit chic, navíc ještě omládnete!