Krása a módaPleť

Přípravky na černé tečky: 3 masky, které s nimi zatočí

Přípravky na černé tečky: 3 masky, které s nimi zatočí

Každý z nás to zná. Černé z dálky nenápadné, ale z blízka okem velice viditelné černé tečky. Sepsali jsme pro vás ty nejlépe hodnocené přípravky, které s černými tečkami zatočí. Navíc jsme si přichystali informace, co při černých tečkách nedělat.

Skin Naturals Pure Charcoal od Garnier

Proti černým tečkám velmi dobře funguje i prevence, a to v podobě masky Pure Charcoal. Intenzivně hydratuje a čistí pleť. Minimalizuje viditelné póry a je vhodná pro citlivou pleť. Dokonce se přizpůsobí všem tvarům obličeje. Stačí masku vyjmout z obalu, opatrně ji nasadit na obličej a nechat působit 5 minut. Pak masku odstraňte a vmasírujte přebytečné sérum do pokožky. Tuto masku aplikujte 2x týdně.

Pure Active od Garnier

Tato černá maska proti černým tečkám intenzivně čistí pleť a absorbuje přebytečný kožní maz. Uvolňuje nečistoty v pórech, které stahuje, a navíc působí antibakteriálně a redukuje nedokonalosti pleti. Masku nanesete na mokrou pleť, krouživými pohyby vmasírujete a opláchnete.

Salicylic Acid 2% Masque od The Ordinary

Složení s obsahem dřevěného uhlí a jílů má za cíl zlepšit vzhled pleti a zanechat ji svěží. Jedná se o složky proslulé svými hloubkovými čisticími schopnostmi díky své poréznosti. Pomáhají odstraňovat nečistoty z obličeje, které by jinak zůstávaly na povrchu pleti a ucpávaly póry. Dávejte pozor na dobu působení, které nesmí být déle než 10 minut. Tento přípravek by se neměl používat na citlivou, loupající se nebo narušenou pokožku.

Jak v žádném případě neodstraňovat černé tečky

  • Vakuové odsávače – určitě jste zaznamenali trend vakuových odsávačů na černé tečky, který je vám pomůže vytáhnout. Vyvíjí velmi silný podtlak, který škodí vaší pleti.
  • Slupovací náplasti – uvolní pár ucpaných pórů, ale občas jejich silná přilnavost může poškodit povrch pokožky.
  • Vymačkávání pórů – můžete způsobit prasknutí folikulu a tím vytvoříte lokální zánět či cystu.