Další

Plemena dle věrnosti: Která 3 psí plemena jsou nejvěrnější?

Plemena dle věrnosti: Která 3 psí plemena jsou nejvěrnější?

Přemýšlíte nad tím, že si domů pořídíte čtyřnohého parťáka a chcete, aby vám byl věrný? Vždyť loajalita k páníčkovi a jeho rodině se od psa očekává. Tady jsou plemena, která patří mezi nejvíce věrná. Jak se o ně starat a co potřebují? Přinášíme vám tipy.

1. Jack Russell teriér

I když je to plemeno vzrůstem menší, je nabité energií. V hrudi mu bije dobré srdce a svého páníčka a jeho rodinu bude milovat, obzvláště v případě, že s ním bude vyrážet na výlety a vymýšlet pro něj zábavu. Je to plemeno velmi akční a rozhodně se nespokojí s odpočinkem doma na gauči. Je tedy vhodné pro rodinu, která je akční a nedělají ji problémy dlouhé procházky krajinou. Jack Russell se velmi snadno trénuje a do nových kousků je dychtivý. Velmi snadno jej budete učit, nebude mu to dělat problém. Jestliže jej nezaměstnáte, bude se nudit a bude nešťastný. Může se stát, že vám bude ničit vybavení bytu, bude si tím krátit dlouhou chvíli. Také potřebuje důslednou výchovu, neboť se v něm nezapřou lovecké pudy. Je to plemeno samostatné, samo se rozhoduje co a kdy bude dělat. Budete-li majitel benevolentní, přeroste vám přes hlavu. Pokud mu však poskytnete dostatečnou výchovu, stane se velmi příjemným rodinným společníkem. Bude vám přinášet radost a bezmezně vás bude milovat.

2. Akita

Tato rasa velmi často přilne k jednomu páníčkovi, kterého miluje celým svým srdcem. Připoutá se k jednomu členovi rodiny, kterého pak chrání po celý svůj život. Jedná se o aktivní, středně velké plemeno. Jeho původními úkoly byla ochrana majetku a asistence při lovu zvěře. Tyto pudy si zachovává. Nevadí mu ani venkovní pobyt během chladných dnů roku. Potřebuje pravidelný výcvik a nemá rád dlouhodobý pobyt o samotě v bytě či v domě. Také bývá svéhlavý, proto vyžaduje pečlivý a nekompromisní výcvik. Musí pochopit své postavení v rodině. Jinak se stane dominantní. Nové povely se učí velmi snadno, avšak má delší prodlevu s jejich provedením, je tedy potřeba obrnit se trpělivostí. Je to plemeno vhodné pro zkušené chovatele.

3. Kolie

Možná se vám nyní vybaví film Lassie se vrací, který představoval ukázkový příklad chování tohoto plemene. Původním úkolem tohoto druhu psa byla ochrana stád. Postupně se z něj stal oblíbený společník člověka, kterému je věrný. Velmi snadno jej vytrénujete, je to totiž inteligentní plemeno. Je loajální vůči všem členům rodiny.