Další

Pes pro důchodce: Je léto vhodný čas na pořízení psa?

Pes pro důchodce: Je léto vhodný čas na pořízení psa?

Blížíte se do důchodového věku a přemýšlíte nad pořízením čtyřnohého psího přítele? Kdy je nejvhodnější doba na koupi nového mazlíčka, na co při výběru myslet a na co nezapomenout? To vám přiblížíme v dnešním článku.

Kdy štěně pořídit

Důkladně zvažte, kdy je vhodný čas, na přinesení štěněte domů. Štěně potřebuje mnoho péče, a proto zvažte, zda se mu opravdu dokážete maximálně věnovat. Je potřeba, naučit jej nejen základní hygienické návyky, ale také povely.

Jako ideální doba se jeví letní měsíce. Zvažte však, zda pojedete na letní dovolenou. Není vhodné, dávat štěně ihned někomu na hlídání, mělo by si v první řadě zvyknout hlavně na vás.
Léto je však skvělé zejména kvůli tomu, že bývá slunečné počasí a tím pádem můžete se psem chodit na dlouhé procházky a věnovat se co nejvíce výcviku. Jako bonus vám odpadne zdlouhavé mytí tlapek a kožíšku oproti tomu, když se pejsek prohání blátem v zimě.

Zvažte všechna pro a proti

Představa psího společníka je jistě lákává. Myslete však do budoucna. Pes není závazek na rok, ani dva, ale společnost vám bude chtít dělat mnoho let. Popřemýšlejte tedy o tom, zda v případě vaší nemoci, se má o psa kdo postarat. Ať už by to byly vaše děti, nebo rodinní známí. Jistě byste nechtěli, aby váš mazlíček skončil jako nechtěný v útulku. Zajistit byste mu tak měli spokojený život až do samého konce.

Jaké plemeno vybrat

Nepřeceňte své síly a psího parťáka vybírejte s rozvahou. Do bytu se samozřejmě hodí spíše menší plemena. Rozhodně mějte na paměti, že není vhodné, vybírat velmi aktivní psy, kteří potřebují mnoho pohybu. Ti by vám mohli domov nepěkně zničit. Některým plemenům nestačí ani velká zahrada a vyžadují dlouhé procházky, proto si o každém plemenu opravdu důkladně nastudujte potřebné informace.

Mezi oblíbená plemena u seniorů patří například : bišonek, mopsík, maltézáček, pudl, aj. Všichni jsou navíc poměrně dost závislí na svém majiteli, tudíž budou skvělými společníky.