KrásaKrása a móda

Parfém pro starší dámy: Jak si v roce 2023 vybrat ten správný

Parfém pro starší dámy: Jak si v roce 2023 vybrat ten správný

Kdosi moudrý pravil, že ženy jsou jako dobré víno – s věkem zrají k lepšímu. Jestli je výrok absolutně, nebo jen zčásti pravdivý, teď není to hlavní. Důležité je, že svou vyzrálost a eleganci můžete podpořit kvalitním parfémem. Jak ale vybrat ten pravý? 

Jaký je účel parfému?

Časy, kdy jste nosila parfém kvůli zaujmutí mužských protějšků, jsou už možná pryč. To ale není důvodem snížit požadavky na kvalitu vůně. Starší dámy chtějí vonět nádherně a omamně, aby se cítily sebevědomě a v pohodě. A co je na vyšším věku to nejlepší? Nic vás nelimituje v koupi těch nejluxusnějších parfémů. Můžete být bez výčitek hrdá na to, že jste v jejich výběru opravdu náročná.

Na co dbát při výběru?

Dříve pojem “parfém staré dámy” evokoval nostalgickou vzpomínkou na babičku, jejíž specifická vůně provoněla celý pokoj. I takové staromódní vůně jsou stále k dispozici, ale ne pro moderní ženy, které touží po originalitě, větší sofistikovanosti a noblesse. Pokud si chcete zachovat svou vlastní identitu a smysl pro styl, neomezujte se na parfémy, které vám někdo daruje a nebojte se si vybrat přesně podle svého vkusu.

Který voní nejdéle?

Jestliže chcete, aby byla vůně dlouho intenzivní, sáhněte po parfému s vyšší koncentrací vonných olejů (20 – 40 %). Parfémové vody jsou sice levnější, ale vonná složka je zde zastoupena jen 15 – 20 %. I tak ale mohou nabídnout poměrně dlouhotrvající vůni. Nejméně koncentrované (5 – 15 %) jsou toaletní vody, které vydrží vonět jen několik hodin.

Jaké jsou možnosti?

Největší klasikou jsou květinové a ovocné parfémy. Jejich tóny bývají povzbudivé a svěží. Pozor si dávejte jen na příliš sladké vůně, které mohou působit lacině. Vybírejte parfémy s lehce kořeněným akordem, který mu dodá důležitý charakter. Taková vůně se hodí pro zábavnou a milující starší dámu. 

Květinové vůně se také krásně kombinují s dřevitými a pižmovými akcenty, které přinášejí nádech modernosti a šmrncu. Tyto vůně bývají intenzivnější a opojnější. Pokud chcete vyjádřit svůj smysl pro styl a podtrhnout své sebevědomí, nebojte se sáhnout po výraznějších parfémech. 

Odvážným a smyslným ženám nejspíše padnou do vkusu exotičtější vůně s orientálními květinami a santalovým dřevem. Takový parfém oceníte kromě běžného nošení také na významné události. Díky němu pocítíte dotek nevšední elegance a luxusu.

Pro ženy, které se nechtějí vzdát minulosti a vydat se na novou cestu, může být ideální lehká a nevtíravá pudrovo-květinová vůně. Tento parfém je ideální pro romantické duše se smyslem pro svobodu. Skvěle se také hodí pro každodenní nošení.