Krása a módaMóda

Oversized styl: 3 nezbytnosti, které musíte mít v šatníku

Oversized styl: 3 nezbytnosti, které musíte mít v šatníku

Máte obavy z volného oblečení, protože si myslíte, že vypadáte jako hadra? Přesvědčíme vás o tom, že volné oblečení nebo-li oversized je momentálně nejmódnější styl roku 2024. Máte na výběr z:

  • Volných kalhot
  • Oversized saka
  • Větší košile nebo trika

Charakteristické rysy

Tento styl se odkazuje na módní trend, který zahrnuje nošení oděvů nebo doplňků v příliš velkých velikostech, které přesahují běžné měřítko a dávají dojem nadměrného objemu. Tento styl se často spojuje s pohodlnými, volnými a uvolněnými kousky oblečení, které mají neobvykle široký střih a velké proporce. Oversized styl je moderní, neformální a poskytuje pohodlné a trendy možnosti pro každodenní nošení. Tento styl může být kombinován s různými prvky, aby se vytvořil jedinečný a osobitý vzhled.

Nezbytnosti oversized módy

Níže se pojďme podívat, které kousky by vám neměly v šatníku chybět. Jedním z prvních kousků, které by neměly chybět ve vašem oversized šatníku, je oversized sako. Je to klasický oděv, který, pokud zkroutíte jeho proporce, může zaujmout a zcela změnit celý outfit. Nakombinujte ho s jednoduchým tričkem a džínami.

Oversized košili můžete nosit mnoha různými způsoby po celý rok. V létě ji noste rozepnutou, přes tričko nebo minišaty, na jaře a na podzim pod blejzr a v zimě s oblíbenými svetry. Nejen pro milovníky klasického stylu je rozhodně must have.

Nosit oversize kalhoty a cítit se lichotivě je na  tomto stylu často jednou z nejobtížnějších věcí. Nejlépe uděláte, když si na horní díl obléknete něco upnutého, postava se tak vyrovná a lépe zvýrazní.

Historie stylu oversized

Oversized oblečení není novým trendem, je tu už docela dlouho. Začalo to v 80. letech, kdy lidé nosili volné džíny a velké mikiny s kapucí. Právě od 80. let 20. století můžeme pozorovat změnu v chápání módy: stává se více individuální a demokratičtější. V průběhu let se tento trend vyvíjel a dostal se na přistávací dráhu a do hlavních ulic.