KrásaKrása a móda

Oválný obličej: 3 charakteristické znaky + tipy na vhodné líčení, brýle i účes

Oválný obličej: 3 charakteristické znaky + tipy na vhodné líčení, brýle i účes

Oválný obličej je považován za ideální. Je dokonale souměrný a sluší mu tak prakticky cokoli. Podle kterých typických znaků oválný obličej poznáte? A pokud jste majitelkou takového obličeje – máte přehled o tom, jaké líčení vám sluší nebo jaké brýle vám dokonale padnou?

Jak poznáte, že máte oválný obličej?

Každý z nás má nějak tvarovaný obličej. Ne každý se ale někdy podíval do zrcadla a zamyslel se nad tím, který z tvarů je právě ten jeho. Podle jakých rysů poznáte, že máte oválný obličej?

  • obličej je delší nežli širší
  • brada je kulatější
  • čelo je širší nežli čelist

Výhody oválného obličeje

Mít oválný obličej se zdá být výhrou v loterii. Jako už totiž bylo zmíněno hned v úvodu našeho článku, je tento tvar obličeje považován za ideální. Mezi hlavní výhody, které vám oválný obličej může přinést, je fakt, že vám bude slušet prakticky cokoli. Ať už půjde o:

  • líčení
  • účes

Máte tak poměrně volnou ruku, co se výběru týče. Rozhodně si v porovnání s majitelkami zbývajících tvarů obličeje můžete daleko více vybírat.

Nevýhody oválného obličeje

Ptáte se, jestli vůbec existují nějaké stinné stránky, které by oválný obličej měl? Doposud jsme o něm mluvili jako o něčem, co by chtěl mít každý. A to je možná ona nevýhoda: oválný obličej bývá nejčastější a nejrozšířenější. Tudíž fakt, že mnoho lidí má stejné rysy jako vy, lze brát za takové malé nepodstatné mínus.

Jak líčit oválný obličej?

Oválný obličej je souměrným, líčí se velmi snadno. Nebojte se pracovat se stínováním v oblasti lícních kostí. Chybět by vám neměla ani tvářenka pro zvýraznění.

Jaké účesy pasují k oválnému obličeji?

Prakticky všechny. Od krátkých po dlouhé, postupně setříhané, mikádo nebo s ofinou či bez. Vy si se svou tváří skutečně můžete vybírat.

Jaké vybrat brýle?

Pokud nosíte dioptrické brýle, vzhledem k oválnému tvaru vašeho obličeje doporučujeme vybírat obroučky minimálně stejně široké (nebo klidně širší) nežli je nejširší část vašeho obličeje.