Krása a módaMóda

Ombré pro krátké vlasy: Moderní tipy na účesy 2024

Ombré pro krátké vlasy: Moderní tipy na účesy 2024

Ombré je oblíbenou technikou barvení vlasů už několik let. Svůj původ má ve Francii, ale milují ho ženy po celém světě. Ombré má spoustu různých podob. Dokonce už tolik, že z něj vycházejí i další barvicí techniky (sombré, babylights nebo bronde).

Co je to ombré

Ombré je technika barvení vlasů. Kořínky vlasů jsou tmavé, pak se vlasy postupně zesvětlují a konečky vlasů jsou světlé. Mezi kořínky a konečky vlasů může být rozdíl až šest odstínů. Přechody mezi barvami mohou být plynulé nebo mít jasnou hranici.

Ombré je vhodné především pro brunetky a ženy, které mají dlouhé vlasy. Dopřát si ho ale mohou i ženy s krátkými střihy a blond vlasy.

Ombré je ideální pro dámy, které nerady chodí často ke kadeřníkovi. Barva vlasů se totiž nemění u kořínků, takže není třeba tak často řešit odrosty.

Ombré a krátké střihy

Šikovná kadeřnice dokáže vytvořit ombré i na krátkých vlasech. Máte mikádo, bob, lob nebo pixie? Nic vám nebrání v tom, abyste svůj střih oživily barvou. Ombré dodá vlasům hloubku a dimenzi. Je však třeba počítat s tím, že vlasy by měly být dostatečně husté a kvalitní.

Speciální tip pro vás: Konečky vlasů nemusejí mít pouze světlou barvu, Mohou být i růžové nebo třeba fialové.

Sombré

Vyzkoušet můžete i sombré (soft ombré). Jedný se o jemnou verzi ombré účesu. Vlasy jsou jemně natónované a přechody mezi barvami nejsou tak výrazné a nápadné. Zatímco u ombré je barevný rozdíl mezi vlasovou linií a konečky vlasů až šest odstínů, u sombré jsou to maximálně odstíny tři.

Výhodou sombré je, že vlasy vypadají mnohem přirozeněji (a přirozenost je letos trendy). Sombré je také skvělé pro krátké střihy, kterým dodá objem, hloubku a strukturu.