Další

Obchody, které zmizely z obchodních center: chodili jste do těchto 3 také nakupovat?

Obchody, které zmizely z obchodních center: chodili jste do těchto 3 také nakupovat?

Rozbíhající ekonomická krize a dozvuky celosvětové pandemie zasáhly mimo jiné i sektor obchodu a služeb, za poslední roky jsme se tak museli rozloučit hned s několika kamennými obchody oblíbených značek. Z České republiky se stáhlo hned několik obchodů a další firmy de facto bojují o přežití, největší rozruch bezesporu způsobil odchod Dedolesu, Hervisu nebo Nordsee. Chodili jste do těchto obchodů nakupovat i vy?

Dedoles – strmý vzestup a ještě strmější pád

Kdo by neznal ikonickou slovenskou značku oblečení, která se zaměřovala na spodní prádlo nebo ponožky se stylovými potisky. Společně s jejich chytlavými slogany způsobila značka nezapomenutelnou odezvu nejenom na českém a slovenském trhu. A tak mnohé z nás možná překvapil možná nejvýraznější odchod tohoto obchodu se spodním prádlem. Už začátkem loňského roku vyšlo najevo, že se firma ocitla ve finančních problémech a je nucena propouštět. Firma s největší pravděpodobností právě na svůj nápaditý marketing narazila, rostla totiž až příliš rychle. Firma byla navíc nucena uzavřít všechny provozované pobočky v České republice.

I Hervis mizí z českého trhu

Podobný osud čekal i na rakouský obchodní řetězec se sportovními potřebami Hervis. Polovinu z jeho poboček převzala konkurenční společnost Intersport a zbytek byla uzavřena. Podobný scénář se ale u tohoto řetězce dal očekávat, neboť byly jeho ceny pro český trh zkrátka přemrštěné. Rakouskému řetězci dlouhodobě klesaly tržby a bylo jen otázkou času, kdy firma přistoupí k radikálnímu řešení.

Konec britského obchodu s potravinami Iceland

Loňský rok byl posledním hřebíčkem do rakve britského obchodního řetězce s potravinami, který měl svého času v České republice 11 poboček a provozoval svůj vlastní e-shop nebo bylo možné jeho zboží nakoupit na Košík.cz. Ať už vlivem pandemie nebo jako následek brexitu nakonec český trh opustil i on.