Horoskopy

Nepřátelské dvojice podle znamení: TOP 5 nepřátel zvěrokruhu

Nepřátelské dvojice podle znamení: TOP 5 nepřátel zvěrokruhu

I když se v tomto článku najdete jako nepřátelská dvojice, může být ve skutečnosti opak pravdou, protože astrologie není vědecká disciplína. Je tedy důležité si uvědomit, že tento článek vznikl na základě typických charakteristických vlastností jednotlivých znamení, které však nemusí být vždy u všech osob totožné.

Beran a Kozoroh

Tvrdohlavý Beran je často vnímán jako odvážný, energický a impulzivní člověk. Naopak Kozoroh většinou bývá vážný, rezervovaný a konzervativní. Tyto dva velmi odlišné přístupy k životu proto mohou způsobit mezi Beranem a Kozorohem časté rozepře, hádky nebo také nedorozumění. Je potřeba vždy myslet na to, že komunikace je velmi důležitá a pokud je dostatečná, může rovněž zabránit mnoha zbytečným potížím.

Blíženci a Štír

Hloubaví Blíženci jsou obvykle velmi komunikativní a společenští, zatímco Štír bývá spíše tajemný, introvertní a drží se zpátky. Někdy proto může docházet k vztahovým problémům Blížence a Štíra kvůli rozdílným povahám.

Rak a Vodnář

Citlivý Rak je vysoce emočně založený a většinou si lidi příliš připouští k tělu. Naopak Vodnář se řadí mezi velmi nezávislá znamení v astrologii a nerad se ve vztazích váže. Tyto rozdíly ve vnímání přístupu k mezilidským vztahům mohou způsobit konflikty, hádky a nakonec také rozchod, pokud se Rak a Vodnář dají dohromady.

Lev a Panna

Nebojácný Lev je většinou příliš hrdý a výrazný extrovert, zatímco Panna bývá velmi kritická a introvertní perfekcionistka. Tyto velké charakteristické rozdíly proto mohou vést k nepřátelství mezi Lvem a Pannou nebo také ke zcela zbytečným konfliktům.

Střelec a Ryby

Dobrodružný Střelec může být občas natolik upřímný, až tato jeho vlastnost může být pro Ryby naprosto nepřijatelná. Ryby jsou totiž většinou citlivé, umělecky zaměřené bytosti a rády utíkají před realitou, a proto jejich střet s upřímností Střelce může být až šokující. To s sebou přináší konflikty a nepřátelské chování.