Horoskopy

Nemoci podle znamení: které vám podle hvězd hrozí 2024 nejvíce?

Nemoci podle znamení: které vám podle hvězd hrozí 2024 nejvíce?

Podle astrologů je každé znamení zvěrokruhu spojeno s určitými částmi těla a zdravotními slabostmi. Podívejte se, jaké nemoci podle znamení by vás mohly trápit, a zařiďte se podle toho.

Nemoci podle znamení – problematické oblasti

 • Beran: Hlava, mozek, obličej
 • Býk: Infekce, krk, uši
 • Blíženci: Krční páteř, dýchací soustava
 • Rak: Dýchací cesty, hrudník, žaludek
 • Lev: Srdce, záda, páteř, krev
 • Panna: Břicho, střeva
 • Váhy: Ledviny, nadledviny, kůže
 • Štír: Vnitřní orgány, krční páteř, reprodukční orgány
 • Střelec: Orgány, záda, boky, stehna, oči, nervy
 • Kozoroh: Kosti, kolena, zuby, kůže, klouby
 • Vodnář: Nohy, kotníky, krevní oběh
 • Ryby: Nervový systém, nohy, mozek, imunita

Beran (21. března – 20. dubna)

Neúprosné tempo a tendence vyhýbat se odpočinku se může podepsat na zdraví Beranů, a to zejména na hlavě. Berani by si měli dávat pozor na přetěžování a bolesti hlavy spojené se stresem.

Býk (21. dubna – 21. května)

Jedinci ve znamení Býka jsou náchylní k různým virovým infekcím, proto je pro ně prioritou prevence. Oslabený imunitní systém může vést k častým záchvatům bolestí v krku a ušním infekcím.

Blíženci (22. května – 21. června)

Přestože jsou Blíženci vzdušným znamením, jsou nejvíce náchylní k problémům s dýchacími cestami. Oslabení Blíženci mohou trpět alergickou rýmou, chřipkou, kašlem, bronchitidou, a dokonce i astmatem.

Rak (22. června – 22. července)

Raci jsou známí svou citlivostí a právě potlačování nejrůznějších pocitů může vést k zažívacím potížím. Deprese nebo úzkost se u nich nejčastěji projevují ve formě zažívacích potíží. Problémy však mohou dělat i dýchací cesty.

Lev (23. července – 23. srpna)

Lvi jsou obecně obdařeni pevným zdravím, ale mají citlivé srdce. Jsou náchylní k problémům souvisejícím se srdcem, vysokému krevnímu tlaku a nepravidelnému srdečnímu rytmu. Aby si udrželi dobré zdraví, měli by se naučit zvládat stres a praktikovat relaxační techniky. Na případně problémy se zády pak platí cvičení.

Panna (24. srpna – 22. září)

Panny často trápí zažívací problémy. Časté jsou u nich problémy jako nadýmání, žaludeční vředy, zácpa a bolesti břicha.

Váhy (23. září – 23. října)

Váhy mají nevyrovnanou konstituci, což může ovlivnit jejich močový systém. Jsou náchylné k ledvinovým kamenům, infekcím močových cest a kožním problémům. Pro jejich zdraví je zásadní udržovat vyvážený životní styl.

Štír (24. října – 22. listopadu)

Štíři musí dbát na bezpečné praktiky v intimních vztazích a udržovat dobrou hygienu pohlavních orgánů. Ženy mohou mít bolestivou menstruaci, kvasinkové infekce a abnormální výtok, zatímco muži se mohou potýkat s problémy s prostatou a dokonce s neplodností.

Střelec (23. listopadu – 21. prosince)

Střelci jsou kvůli neustálému napětí náchylní k problémům s očima, problémům s játry a kožním potížím. Nervozita a stres u nich mohou tyto problémy ještě zhoršit, důležitá je pro ně tedy relaxace.

Kozoroh (22. prosince – 20. ledna)

Kozorozi mají silné kosti a dobré držení těla, ale ohrozit je může nedostatek vápníku. Pravidelný příjem tohoto minerálu a péče o zuby jsou u nich zcela nezbytné.

Vodnář (21. ledna – 19. února)

Jedinci ve znamení Vodnáře mají často problémy s nohama a kotníky, které mohou vést až k otokům a křečovým žilám. Měli by proto dbát na udržování zdravého životního stylu a pravidelné cvičení.

Ryby (20. února – 20. března)

Jedinci ve znamení Ryb jsou velmi citliví a tato citlivost se může podepsat na jejich zdraví. Jsou náchylní k poruchám nervového systému, problémům s nohama a oslabenému imunitnímu systému. Zásadní je pro ně zvládání stresu a správná péče o nohy.