Horoskopy

Nejvíce nespavá znamení zvěrokruhu: Jak vaše znamení ovlivňuje spánek?

Nejvíce nespavá znamení zvěrokruhu: Jak vaše znamení ovlivňuje spánek?

Že spánek je pro naše tělo důležitý, to ví každý z nás. Jak jste na tom se spánkem vy? Spíte dobře nebo naopak máte problémy s usínáním a často se v noci budíte? Ovlivňuje váš spánek znamení zvěrokruhu? Podívejet se na to.

Beran

Vnímá spánek jako nutný motor. Vidí v něm ztrátu času. Jede naplno, pak chvíli spí a zase může být aktivní. Pro odpočinek mu stačí pouze několik hodin. S usínáním problém nemá, ale v posteli se jen tak nepovaluje. Jakmile se probudí, ihned ji opouští. Před spaním už přemýšlí nad tím, co ho následující den čeká.

Býk

Pro býka je spánek požitek. Má rád, když se může v posteli jen tak povalovat a nemusí z ní pospíchat ven. Před spaním dodržuje svoje večerní rituály. Má rád i malé zdřímnutí během dne. Je to pro něj velice naplňující prožitek. Toto znamení si rozhodně umí spánek užívat, stejně tak i aktivity, které mu předcházejí.

Blíženci

Délka spánku u tohoto znamení závisí na tom, jaký mělo zrovna den. Někdy mu postačí pouze několik hodin, jindy by prospalo klidně i celý den. Vzhledem k tomu, že se mu v hlavě neustále něco honí, může mít se spánkem potíže. Je potřeba nastavit si určité spánkové rituály, které musí dodržovat. Jinak spánek nebude příliš kvalitní.

Rak

Toto znamení má neustále nějaké starosti a ty se podepisují i na kvalitě spánku. Často pak nemůže usnout, během noci se opakovaně probouzí a má nehezké sny. Pokud však nemá kvalitní spánek, je zachmuřené a má depresivní náladu. Zklidnění mu přinese blízkost milované osoby. Rak dává přednost rituálům před spánkem – poslech uklidňující hudby, bylinná koupel nebo jóga.

Lev

Lidé narození v tomto znamení si spánek dokonale užívají. Patří mezi noční sovy v posteli dokážou setrvat i do odpoledních hodin, pokud jim to situace umožňuje. Pro svůj klidný den potřebují dostatečný počet hodin spánku. S usínáním potíže nemají.

Panna

Toto znamení mnoho spánku nepotřebuje. V posteli tráví pouze dobu nezbytně nutnou pro klidný spánek. Je to znamení, které patří spíše mezi skřivany. Vstává velmi brzy. Jejich spánek je lehký a probudí je i drobné zašustění nebo světlo za okny. Vzhledem k tomu, že má silný smysl pro řád, uléhá a vstává většinou ve stejnou dobu. Je to také znamení zodpovědné, klidně zůstane vzhůru na úkor pracovních povinností.

Váhy

Jsou si vědomy nutnosti kvalitního spánku a proto se snaží jej tělu dopřávat v potřebném množství. Spánek berou jako nutnost a nemají k němu nijak zvlášť vyhranění vztah. Nemají problém usnout ani se probudit v potřebný čas. Spánek nemají ani lehký, ani příliš tvrdý. Dávají přednost hezkému prostředí. Před spánkem musejí mít dobrý pocit z toho, že vykonaly vše potřebné.

Štír

Toto znamení patří mezi sovy. Je vzhůru do brzkých ranních hodin a když usne, tak ne příliš tvrdě. Vzhledem k tomu, že má hlavu stále plnou myšlenek, spánek jej, více méně, obtěžuje. Jeho nedostatek však organismus postrádá. Projeví se únavou a podrážděností. Vzhledem k tomu, že Štír nemá rád ranní vstávání, jděte mu po ránu z cesty.

Střelec

Toto znamení překypuje energií a může spát deset hodin nebo jen tři. Energii totiž nečerpá pouze ze spánku, ale i ze svého okolí. Dokonce ji přenáší i na ostatní. Vzhledem k tomu, že se snaží o sebe pečovat, pokouší se také spát doporučovanou dobu. Toto znamení nemá rádo spánek o samotě, která mu nijak neprospívá. Dobře bude usínat v případě, že bude mít dobrý pocit ze své odvedené práce.

Kozoroh

Vyznává přesně daný spánkový režim, který vždy dodržuje. Svoje večerní rituály vždy dodržuje. Ví, kolik spánku potřebuje, aby se cítil dobře. Vstávání mu nedělá problémy. Pro klidný spánek potřebuje dobře ustlanou postel a dostatečné množství polštářů.

Vodnář

Má lehký spánek a mnoho jej nepotřebuje. Usíná vždy, když se cítí unavený. Svůj spánek zkvalitní v případě, že se zbaví nežádoucích návyků – brouzdání v mobilu nebo podřimování u zapnuté televize. Do postele uléhá v nepravidelnou dobu, podle potřeby. Někdy zalehne brzy, jindy vydrží být vzhůru dlouho do noci. Ve spánku nemá pravidelnost.

Ryby

Pro toto znamení je spánek důležitou součástí každého dne. Má očišťující vliv. Také je to pro ně možnost, jak rozvíjet svoji fantazii, neboť znamení Ryby jsou velcí snílkové. Někdy jim usínání trvá, neboť se na spánek nedokážou soustředit. Jakmile však usnou, spí velice tvrdě. Lepší usínání může podpořit meditace nebo relaxační cvičení.