Krása a módaMóda

Nejmodernější zimní čelenky 2024: Tyhle ještě udělají službu!

Nejmodernější zimní čelenky 2024: Tyhle ještě udělají službu!

Pokud patříte mezi ženy, které raději než čepice nosí čelenky, máme pro vás pár tipů. V následujícím článku vám představíme ty nejhezčí čelenky letošního roku. Poradíme vám také, na co se zaměřit při jejich výběru a jak čelenky nosit. Díky nám se čelenky stanou vaším oblíbeným módním doplňkem.

Zimní čelenky pletené ze 100% merino vlny

Chcete-li, aby vás čelenka opravdu hřála, sáhněte po kvalitních materiálech. Doporučit můžeme například čelenky pletené ze 100% merino vlny. Vhodné jsou jak do města, tak i na sport.

Merino vlna do sebe dokáže nasát velké množství vody a přitom si udržet skvělé izolační vlastnosti.

Čelenka s křížením

Pořídit si můžete klasickou čelenku, ale můžete vyzkoušet i čelenku s křížením. Ženám většinou sluší, neboť působí velmi ženským dojmem. Čelenka připomíná mašli, přitom nepůsobí infantilně ani nevkusně.

Barva a design čelenky

Pokud vám klasická čelenka připadá nudná a tvar čelenky s křížením vás nezaujal, zaměřte se na barvy. Čelenka rozhodně nemusí být pouze jednobarevná. Na čelence také mohou být našité knoflíčky nebo jiné ozdoby. Ale opatrně, všeho moc škodí.

Sportovní čelenka

Na sport zcela jistě volte funkční čelenky. Obvykle bývají vyrobené z lehkého materiálu, umí zachytit pot a rychle schnou. Pokud je venku velká zima, sáhněte po termo čelence.

Pár tipů na závěr

  • Kombinujte čelenku s nákrčníkem nebo šálou ve stejné barvě a designu.
  • Soustřeďte se na to, aby čelenka byla dostatečně široká a zakrývala vám celé čelo i uši.
  • Pokud chcete v zimě nosit vysoký culík nebo drdol, čepice pro vás není vhodná. Čepice je ale pro vaše potřeby přímo ideální.
  • Letos jsou trendy nejrůznější mašličky a mašle. Pokud najdete čelenku v tomto stylu, bez obav po ní sáhněte.