Krása a módaMóda

Nejmodernější nízké kozačky pro podzim 2023

Nejmodernější nízké kozačky pro podzim 2023

Nízké kozačky, kotníkové kozačky nebo chcete-li polokozačky, patří mezi velice oblíbenou dámskou obuv. Nosit se dají jak ke kalhotám, tak i k sukni nebo k šatům. Určitě si je pořiďte, protože na podzim je zaručeně využijete.

Klasické nízké kozačky

Letos frčí hlavně jednoduchá a elegantní móda. Nosí se černé kabáty (ideálně dlouhé až ke kotníkům), ale i trenčkoty. Móda je umírněná a střízlivá. Určitě tedy uspějete s klasickými jednoduchými černými polokozačkami se špičkou a podpatkem.

Pokud máte rády trochu ležérnější styl a džíny, doporučujeme nízké kozačky s kulatou špičkou. Ideálně bez podpatku (nebo se silnou podrážkou).

Nízké kozačky se šněrováním

Letos se samozřejmě nosí i nízké kozačky se šněrováním. Zamiluje si je především mladší generace. Působí velmi žensky, hezky vypadají téměř ve všech outfitech.

Nízké kozačky v extravagantním stylu

Máte chuť na trochu extravagance? Pořiďte si polokozačky plné cvočků a nejrůznějších ozdob. Oblečte k nim koženou nebo džínovou minisukni a vyrazte ven. Máte však i další možnost. Nechte z polokozaček vykukovat ponožky. Ponožky však musí být vyšší, barevné nebo se zajímavým vzorem. S nudnou klasikou příliš parády neuděláte.

Tip pro vás: Pozor, drobné a silnější ženy by se měly vyhnout robustním botám. Malým ženám uberou na ženskosti, plnoštíhlým ženám zbytečně rozšíří nohy.

Jak nosit nízké kozačky

Štíhlé ženy si mohou dovolit polokozačky se šněrováním, dámám se silnějšíma nohama doporučujeme spíše nízké kozačky na sloupkovém nebo blokovém podpatku.

Co s nohavicemi? Pokud máte upnuté úzké kalhoty, můžete konce nohavic zastrčit do polokozaček. Máte-li ale na sobě širší kalhoty, raději je několikrát ohrňte.