Krása a módaMóda

Nejmodernější kotníkové boty: 3 tipy pro kombinace a výběr

Nejmodernější kotníkové boty: 3 tipy pro kombinace a výběr

Kotníkové boty jsou nedílnou součástí ženských botníků už po dlouhé roky. V následujícím článku vám prozradíme, jaká kotníková obuv se bude nosit v nadcházejícím roce. Ukážeme vám také, jak a s čím kotníkové boty kombinovat.

Chelsea boots

Chelsea boots jsou u žen velmi oblíbené. Jedná se o kotníkové boty, které jsou na boku opatřeny pružnou gumou. Snadno se tudíž nazouvají i vyzouvají. Navíc jsou velmi pohodlné a mají univerzální použití. S čím je nosit? Oblékněte si rovné džíny nebo midi či maxi sukně.

V loňském roce se hodně nosily chelsea boots s gumovou špičkou a in budou i letos. Trendy ale budou i o něco elegantnější modely.

Kotníkové šněrovací boty

Velmi univerzální použití mají i kotníkové šněrovací boty. Ačkoliv je většina žen nosí spíše ke kalhotám, obout si je lze i k úpletovým šatům či třeba koženým sukním. Zvolit doporučujeme univerzální černou nebo hnědou variantu.

Farmářky

Farmářky jsou nesmrtelné. Původně se jednalo o pracovní boty, které nosily farmáři a dělníci v továrnách. Postupem času se ale z farmářek staly boty na běžné nošení. Dnes jsou tyto boty oblíbené po celém světě.

Využijete je jak při procházkách přírodou (jsou velmi odolné), tak v outfitech do města. Chcete zkusit něco nového? Rozbijte s farmářkami svůj něžný ženský outfit a obujte si je třeba k romantickým šatům.

Farmářky se už dávno nevyrábí pouze v klasické žlutohnědé barvě. Dnes seženete i farmářky růžové nebo třeba stříbrné. Vybrat si tedy můžete podle libosti.

Jaké boty neobouvat

Mezi obuv, která ženám vůbec nesluší, patří robustní kotníkové boty. Nepůsobí žensky, škodí tělesným křivkám, zkracují nohy a přidávají na objemu. Dovolit si je mohou snad jen majitelky štíhlých nohou, ale pro ty jsou obvykle zase až moc těžké.