Krása a módaMóda

Nejlepší zimní boty pro seniorky: Tyto 3 kousky zvolte

Nejlepší zimní boty pro seniorky: Tyto 3 kousky zvolte

S přibývajícím věkem měníme názory na řadu věcí a jednou z takových oblastí je i móda, tedy vhodné oblečení a obuv. Vedle uplatňování konzervativnějších stylu je v seniorském věku důležité se také zaměřovat na pohodlí a bezpečí, které se zpravidla odráží nejen ve kvalitě, ale také v provedení obuvi. Výběr vhodných zimních bot je tak o to složitější, jelikož musí splnit více základních kritérií, mezi která patří také dostatečná izolace proti chladu, odpovídající prostor uvnitř boty, který nohu zbytečně neutláčí, a samozřejmě pevná, odolná a protiskluzná podrážka. Ideální pak je také, pokud je bota lehká a nohu příliš nezatěžuje.

Na jaké zimní boty se v seniorském věku zaměřit

Přemýšlíte-li nad novou zimní obuví, měli byste se vždy zamyslet nad tím, kam převážně je budete nosit. Pokud plánujete nosit boty především do města, nemusíte trvat na výrazném zateplení nebo velmi pevné podrážce, což umožňuje vybírat mezi lehčími botami, které se vám budou dobře nosit. Naopak v místech, kde hodně sněží či hrozí námraza, byste měli přemýšlet nad obuví, které dokáže hodně zahřát a nehrozí v ní riziko uklouznutí a ošklivého úrazu. Zde jsou ty nejlepší boty, nad kterými přemýšlet.

Chelsea boty

Hitem poslední doby jsou nízké kozačky bez šněrování označované jako Chelsea boty. Tento druh boty je výhodný především do města, má nízký podpatek a poměrně dobrou podrážku, jež si poradí i ve zhoršených povrchových podmínkách. Výhodou těchto bot je snadné nazouvání a pohodlí, mají však pouze minimální izolační vrstvu, proto se hodí spíše do města.

Důchodky

Nestárnoucí klasikou jsou důchodky, tedy pevná, teplá a pohodlná obuv, s níž můžete klidně i do sněhu. Důchodky se vyrábějí již řadu desetiletí, v posledních letech však i v pokročilé designu a s přídavnou vnitřní izolační vrstvou z ovčí vlny.

Sněhule

Velmi oblíbenou zimní obuví jsou také sněhule, a to především pro jejich pohodlí a tepelně izolační schopnost. Sněhule jsou velmi flexibilní, proto mohou mít obtížnější nazouvání a je vhodné si je tak během vybírání vhodného modelu odzkoušet. Optimální je volit raději nižší sněhule, které je možné šněrovat nebo zapínat o straně či v hodní úrovni zipem.