Krása a módaMóda

Nejlepší účesy pro širší typ obličeje: 3 tipy

Nejlepší účesy pro širší typ obličeje: 3 tipy

Stejně jako všichni víme, který střih šatů nebo halenky lichotí našemu typu postavy, tak stejně zde tu existují účesy, které nejlépe lichotí našemu tvaru obličeje. Pokud máte širší typ obličeje, máme pro vás dobrou zprávu! Přesně pro vás si naše redakce přichystala tři tipy těch nej účesů, které vám budou lichotit.

Vrstvená střední délka

Klasické vrstvy mohou vaše vlasy udržet trendy a stylové a zároveň lichotí širším obličejům. Pro kulatý obličej se skvěle hodí středně dlouhý vrstvený účes s ofinou na straně, která sahá do oblasti vašich lícních kostí. Vrstvy dodávají objem, takže díky tomuto optickému klamu váš obličej získá protáhlejší vzhled. A i když si s úpravou vlasů nevíte rady, styling tohoto účesu je velmi jednoduchý. Každopádně celá myšlenka tohoto účesu je o rebelii, takže snaha upravit každý pramen je trochu neintuitivní. Snad i proto si tento styl oblíbily rockové hvězdy jako Patti Smith nebo Debbie Harry.

Přehozený bob

Účes s ofinou do stranu není žádnou novinkou, ale v průběhu let se vyvíjel. Poprvé se stal populární v 60. a 70. letech v době mods a hippies, kdy byla ofina delší a rovnější. Naopak v 80. letech byla ofina na stranu vlnitá a kudrnatá, aby ladila s objemnými vlasy. Během 90. let se pak spojila s vrstvenými účesy jako je stále populární účes na Rachel. A od té doby se ofina na stranu už příliš neměnila.

Bob s ofinou na stranu je silně rozcuchaný účes, který vypadá téměř asymetricky. Je to tak skvělý způsob, jak odvést pozornost od kulatého tvaru obličeje. Kratší vrstvy se u této délky hodí, pokud jsou texturované a objemné. Délka pak sahá těsně pod bradu, což je pro kulaté obličeje naprosto ideální. Kombinace rozpuštěného účesu s ofinou na stranu přenáší pozornost k očím a přitahuje ji horizontálně, aby kulatý tvar obličeje nebyl hlavním středem pozornosti.

Vrstvený shag s ofinou

Vrstvený shag s ofinou se v uplynulém roce těšil velké pozornosti a mánie kolem tohoto střihu, který jsme si zamilovali i my, bude letos pokračovat. Obličej rámující vrstvy totiž vytvářejí iluzi štíhlejšího obličeje. Pozornost se totiž soustředí na vaše oči, rty a tváře. Ofina je nejen stylovou třešničkou na dortu, ale pokud máte širší obličej, určitě ji oceníte tak jako my.

Kulatým obličejům daleko více lichotí uprostřed natočená ofina, která se zužuje po stranách čela a lícních kostí, než tupá ofina s rovnou linií. Pokud jste se rozhodovali, zda se rozhodnout pro ofinu, je shag perfektním střihem, který doplníte čerstvou ofinou.