Krása a módaMóda

Nejlepší pletené šaty pro seniorky 2024: Prodyšné ale teplé

Nejlepší pletené šaty pro seniorky 2024: Prodyšné ale teplé

Pletené šaty jsou vhodným kouskem do šatníku každé seniorky. Jsou pohodlné, ale přitom elegantní. Působí velmi žensky a navíc dokážou v chladných dnech i krásně zahřát. Vždy záleží na tom, jaký konkrétní materiál vyberete.

Pletené šaty

Pletené šaty sluší ženám bez rozdílu věku a postavy. Mohou je nosit jak mladé slečny, tak starší dámy, sluší štíhlé i plnoštíhlé ženské postavě. Pletené šaty jsou pružné a vzdušné. Pokud zvolíte kvalitní materiál, stanou se vaším nejoblíbenějším kouskem. Budete se v nich totiž cítit nejen krásně a žensky, ale i pohodlně.

Ač se to nezdá, pletených svetrových šatů existuje nepřeberné množství. Vybírat můžete podle délky šatů, délky rukávů, typu výstřihu, barvy, síly pleteniny, střihu i vzoru.

Svetrové šaty vhodné pro seniorky

Starším dámám rozhodně doporučujeme šaty, které sahají minimálně po kolena a mají dlouhý rukáv. Vhodnější jsou pro ně volnější střihy (nikoliv ale oversized modely) a šaty, které jsou v pase zúžené nebo přepásané páskem.

Jakou zvolit barvu? V podstatě jakoukoliv. Ideální jsou šaty jednobarevné. Chcete-li vypadat mladší, pak se vyplatí volit světlejší odstíny.

Pár užitečných tipů na závěr

  • Můžete-li si vybrat, volte šaty s výstřihem do písmene V. Působí mladistvějším a modernějším dojmem.
  • Chcete schovat vrásky na krku? Pořiďte si šaty s rolákem.
  • Kupte si pletené šaty se zajímavým detailem. Mohou to být knoflíčky nebo kapsy. Šaty s kapucí nechte mladším ročníkům.
  • Kupujete-li šaty se vzorem, dejte pozor na to, aby vás vzor zbytečně nerozšiřoval. Štíhlejší budete vždy vypadat v šatech se svislým žebrováním.
  • Ke svetrovým šatům obujte kozačky pod kolena nebo kožené kotníkové boty.
  • Svetrové šaty moc hezky vypadají v kombinaci s tvídovým sakem a koženými doplňky.