Krása a módaPleť

Nejlepší opalovací krémy: Vybírejte pečlivě!

Nejlepší opalovací krémy: Vybírejte pečlivě!

Vyrážíte k moři, na koupaliště nebo se chystáte celé odpoledne pracovat na zahrádce? Pak se určitě neobejdete bez opalovacího krému. Poradíme vám, podle čeho opalovací krémy vybírat a na co se při výběru zaměřit.

Ochranný faktor opalovacího krému

Nejdůležitějším parametrem opalovacích krémů je SPF (Sun Protection Factor). Čím je číslo uvedené u této zkratky vyšší, tím lépe vás opalovací krém ochrání před sluncem. Pro děti a k moři jednoznačně doporučujeme SPF 50+, v našich podmínkách si vystačíte s SPF 30 až 50. Pozor, vyšší ochranu potřebuje také kůže seniorů, protože je vlivem věku mnohem tenčí a obsahuje méně vody.

Tip pro vás: Na obalech krémů sledujte, zda poskytují ochranu proti UVB i UVA záření.

Typy opalovacích krémů

V dnešní době se prodávají nejen opalovací krémy a mléka, ale také opalovací gely, oleje či spreje. V podstatě je jedno, jaký konkrétní produkt si pořídíte, ale pokud se nechcete s natíráním pokožky příliš zdržovat, určitě vám doporučujeme sprej. Stačí ho nastříkat na pokožku, trochu rozetřít a můžete na slunce. Výhodou krémů zase je, že lépe odolávají vodě. Oleje pečují o pokožku a zanechávají ji lesklou, mohou však způsobit mastné stopy na oblečení.

Je-li vaše pokožka citlivá, kupte si přírodní opalovací prostředky (ty na povrchu kůže vytvoří mechanickou bariéru a budou odrážet UV záření). Vyhovovat by vám mohly i opalovací prostředky určené pro děti.

Důležité tipy

Ať už si vyberete opalovací krém jakýkoliv, je třeba, abyste ho také správně používaly.

  • Opalujete se? Použijte dostatečné množství opalovacího krému. Na tělo aplikujte asi dvě polévkové lžíce krému.
  • Nezapomeňte, že ne každý opalovací krém je voděodolný. Po koupání je třeba se znovu namazat.
  • Kromě krémů na opalování používejte i krémy po opalování.
  • Chraňte si hlavu před sluncem a nechoďte na sluníčko za poledne.