DalšíNezařazené

Nejlepší jarní dekorace: 5 tipů na zkrášlení domácnosti

Nejlepší jarní dekorace: 5 tipů na zkrášlení domácnosti

Venku už voní jaro a vy teď máte jedinečnou šanci přenést ho i do svého domova. Jak na to? Nakupte (nebo vyrobte) jarní dekorace a obarvěte si pár vajíček. Zdá se vám to málo? Máme pro vás i pár dalších tipů.

1. Věneček na vchodové dveře

Začněte od vchodových dveří. Pověste na ně věnec. Ten můžete koupit v obchodě nebo si ho doma vyrobit sami. Jak na to? Vyrazte do přírody a najděte pár březových větviček. Z těch doma vytvořte věneček a ozdobte ho peříčky, skořápkami nebo mašličkami. Moc hezky na něm vypadá také břečťan.

2. Velikonoční osení

Vezměte malý květináč a naplňte ho hlínou. Použít můžete i malou mističku z kuchyně. Do hlíny vysejte travní semeno nebo třeba ječmen a umístěte nádobu na teplé a slunečné místo. Až začne růst travička, můžete ji ozdobit nejrůznějšími zápichy.

Speciální tip pro vás: Pěstovat můžete i řeřichu. Až vás výzdoba omrzí, sníte ji.

3. Větvičky ve váze

Pokud nemáte peněz nazbyt, vyrazte do lesa pro pár větviček. Hezky bude vypadat zlatý déšť, kočičky nebo jakékoliv větvičky, na kterých se po pár dnech objeví zelené lístky. Větvičky dejte doma do vázy a ozdobte je stužkami.

Speciální tip pro vás: Pokud máte raději květiny, kupte si v květinářství pár tulipánů.

4. Dekorace do oken

Ozdobte i okna. Namalovat na ně můžete nejrůznější jarní motivy nebo na ně nalepit pár samolepek. Moc hezky vypadají i nalepovací fólie s nejrůznějšími jarními či velikonočními motivy. Vyzkoušet můžete i papírové vystřihovánky.

5. Skřítek se zelenými vlasy

Zapojte do zkrášlování domova i děti. Vezměte starou punčochu nebo silonovou ponožku, nasypte do ní pár semínek a poté trochu hlíny. Nalepte na silonku oči, nos a pusu a poté ji dejte do květináče. Pravidelně zalévejte a čekejte, až skřítkovi začnou růst vlasy.